Partnerzy serwisu:

Pociąg Chopin z Warszawy do Pragi i Wiednia jedzie jeszcze dłużej

Michał Szymajda 22.03.2018 10,3k

Pociąg Chopin z Warszawy do Pragi i Wiednia jedzie jeszcze dłużej
Stacja w BohuminieFot. ms, Rynek-Kolejowy.pl
Nocny pociąg z Warszawy do Pragi i Wiednia od marcowej korekty rozkładu jazdy jest jeszcze mniej atrakcyjny dla pasażerów. Czas przejazdu nim po raz kolejny się wydłużył.
Do 11 marca, czyli do wiosennej korekty rozkładu jazdy, nocny pociąg IC Chopin docierał do czeskiej Pragi w 12 godzin i 31 minut, zaś do Wiednia w 11 godzin i 10 minut. Te czasy przejazdu zdecydowanie nie satysfakcjonują pasażerów, zwłaszcza w połączeniu z licznymi opóźnieniami międzynarodowego pociągu, o czym pisaliśmy tutaj. Okazuje się, że rozkład jazdy od marca jeszcze się pogorszył.

– O ile decyzja o podróży Chopinem do Pragi była dotąd trudna ze względu na czas przejazdu, to w tej chwili nawet jej nie rozważam. Czas przejazdu jest trudny do zaakceptowania zarówno do Pragi, jak i do Wiednia – napisała do nas pani Agata, pasażerka PKP Intercity.

Obecnie, zamiast w 12 godzin i 31 minut do Pragi pociągiem Chopin dotrzemy w 13 godzin i 6 minut, natomiast do Wiednia przez Brzecław – w 11 godzin i 45 minut. W rozkładzie jazdy zwraca uwagę ponad półgodziny postój w Krakowie Głównym, prawie 3 godzinna jazda z Krakowa do Zebrzydowic (przez Oświęcim i Brzeszcze Jawiszowice) do przejścia granicznego w Zebrzydowicach oraz aż 2-godzinny postój w Bohuminie. Warto przypomnieć, że do grudnia pociąg ten jeździł przez Katowice, co skutkowało znacznie krótszym czasem przejazdu.

– Wydłużenie czasu przejazdu pociągu 14010/1 wynika z prac modernizacyjnych i utrzymaniowych, które są prowadzone w rejonie Krakowa – wyjaśnia krótko Anna Zakrzewska z biura prasowego PKP Intercity.

Nocne połączenie z Warszawy do Pragi jest w ofercie przewoźnika autobusowego Flixbus. Mimo, że podróż z przewoźnikiem jest znacznie mniej wygodna, to jest krótsza o ponad 3 godziny. Jest też sporo tańsza. Otwarcie swojego połączenia kolejowego z Pragi do Krakowa zapowiedział na ten rok przewoźnik Leo Express.

Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony