Partnerzy serwisu:

Pociąg Kowel – Chełm ruszy 12 czerwca

Witold Urbanowicz 18.05.2017 617

Pociąg Kowel – Chełm ruszy 12 czerwca
Dworzec w Kowlufot. Iramal, lic. CC BY-SA 3.0 Wikimedia commons
Wielkimi krokami zbliża się uruchomienie kolejnego połączenia transgranicznego Chełm – Kowel. – 12 czerwca odbędzie się pierwszy kurs pociągów z Kowla do Chełma – poinformował Wojciech Balczun, szef Kolei Ukraińskich. Zapowiedział też dalszy rozwój oferty międzynarodowej.
Niebawem ruszyć ma kolejne połączenie transgraniczne między Polską a Ukrainą. – 12 czerwca pojedzie pierwszy pociąg do Chełma. To długo wyczekiwane połączenie – mówi Wojciech Balczun, szef Ukrzaliznyci. Według założeń ma być ono obsługiwane szynobusem, ale w razie dużego zainteresowania może zostać sprowadzony bardziej pojemny tabor. Pierwszy testowy przejazd odbył się na początku maja. Pisaliśmy już o prawdopodobnym rozkładzie i skomunikowaniach.

Jak przypomina Balczun, wcześniej uruchomiony pociąg z Kijowa do Przemyśla przez Lwów kursuje bardzo dobrze obłożony. Szef Kolei Ukraińskich poinformował też o zamierzeniach związanych z dalszym rozwojem oferty międzynarodowej – nie tylko z Polską, ale też i z innymi unijnymi państwami, zwłaszcza w kontekście wprowadzenia ruchu bezwizowego.

– Prowadzimy obecnie rozmowy i negocjacje ze Słowacją i Węgrami. W związku z możliwością odbywania bezwizowych podróży spodziewamy się sporego ruchu w tym kierunku – mówi Balczun. Ponadto zmiany wprowadzane w rozkładach wewnętrznych mają ułatwiać podróżowanie w kierunku Europy ze wszystkich większych miast Ukrainy.

Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony