Partnerzy serwisu:

Po wypadku pod Szczecinem: Przywrócono ruch do Kostrzyna, śledztwo prokuratury [AKTUALIZACJA]

Witold Urbanowicz 14.06.2018 31

Po wypadku pod Szczecinem: Przywrócono ruch do Kostrzyna, śledztwo prokuratury [AKTUALIZACJA]
Fot. Chojna24.pl
Po czwartkowym wypadku, do którego doszło na przejeździe kolejowo-drogowym pod Dalszewem, udało się przywrócić ruch ze Szczecina w kierunku Gryfina i Kostrzyna. Pociągi kursują na razie po jednym torze, co może skutkować jeszcze opóźnieniami. Trwają prace nad udrażnianiem drugiego toru. Jednocześnie prokuratura rejonowa wszczęła śledztwo w kierunku sprowadzenia katastrofy w ruchu lądowym.
Jak informują PKP PLK, po godz. 5:50 został przywrócony przejazd pociągów na linii nr 273 ze Szczecina do Kostrzyna. Ruch pociągów odbywa się po jednym torze, co może powodować kilku- bądź kilkunastominutowe opóźnienia. Jednocześnie została wycofana komunikacja zastępcza, która jeździła na trasie Szczecin Podjuchy – Daleszewo Gryfińskie.

Służby techniczne PKP PLK wkoleiły już ezt Przewozów Regionalnych. Skład został już zabrany z miejsca zdarzenia. W ciągu nocy sprawdzony został jeden z torów, nad którym została naprawiona sieć trakcyjna.

Rozpoczęły się prace nad naprawą drugiego toru na odcinku 200 m. Obejmą sieć trakcyjną, dwa słupy wsporcze i wymianę podkładów.

Utrudnienia są związane z wypadkiem, do którego doszło w czwartek 13 czerwca na przejeździe kolejowo-drogowym koło Dalszewa na linii 273. Doszło tam do kolizji ciężarówki wiozącej drewno i składu Przewozów Regionalnych. W wyniku zdarzenia kabina zmodernizowanego składu EN57 przestała właściwie istnieć. Kierowca ciężarówki poniósł śmierć na miejscu. Ciężko ranni zostali maszynista i kierowniczka pociągu. Dokładne okoliczności zdarzenia będzie ustalać komisja wypadkowa.

[AKTUALIZACJA 14.06.2018 r. godz. 15:00]

Liczba poszkodowanych w wypadku jest większa, niż wynikało z pierwszych doniesień. Jak informuje TVN24, tuż po wypadku opatrzono 58 osób. Do szpitala natomiast trafiło 40 podróżnych, z czego 27 przewieziono karetkami. Wśród poszkodowanych jest 10 dzieci.

Prokuratura Rejonowa w Gryfnie wszczęła postępowanie w sprawie sprowadzenia katastrofy w ruchu lądowym. Trwa zbieranie materiału.Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony