Partnerzy serwisu:

Po wypadku na linii Wągrowiec – Poznań. Komunikat PKP PLK

Michał Szymajda 30.04.2020 9,1k

Po wypadku na linii Wągrowiec – Poznań. Komunikat PKP PLK
Fot. WIelkopolska Policja
Popołudniu 29 kwietnia na linii kolejowej 356, pomiędzy Bolechowem a Murowaną Gośliną doszło do zderzenia autobusu szynowego SA132 Kolei Wielkopolskich z ciężarówką. PKP PLK informuje jak obecnie wygląda komunikacja w rejonie wypadku.
– Na jednotorowej trasie Wągrowiec – Poznań podróż odbywa się z wykorzystaniem komunikacji autobusowej na odcinku Bolechowo-Murowana Goślina. To skutek wczorajszego wypadku na przejeździe kolejowo-drogowym. Służby techniczne Polskich Linii Kolejowych usuwają skutki zdarzenia. Prace trwają non stop. Do wymiany jest około 100 podkładów i sprawdzenie toru. Przywrócenie ruchu przewidywane jest dziś (30.04) wieczorem – poinformowała Magdalena Janus z zespołu prasowego PKP PLK.

Wypadek pod Murowaną Gośliną Zdarzenie miał miejsce o godzinie 17.45. Poszkodowanych zostało kilkanaście osób. Przejazd jest wyposażony w sygnalizację świetlno-dźwiękową i rogatki. Urządzenia na przejeździe działały prawidłowo. Komisja ustala dlaczego kierowca samochodu ciężarowego, pomimo zamkniętych rogatek i włączonej sygnalizacji wjechał na przejazd.

Po wypadku ruch pociągów na tej trasie został wstrzymany. O godz. 19:05 pasażerowie zostali zabrani autobusem w dalszą podróż. Przewoźnik Koleje Wielkopolskie wprowadził zastępczą komunikację autobusową.

Prędkość szlakowa dla autobusu szynowego w tym miejscu może wynosi nawet 120 km/h. Pojazd SA132 jest poważnie zniszczony. Więcej informacji na temat wypadku znajduje się tutaj.

W Wielkopolsce mamy do czynienia z prawdziwą plagą wypadków na przejazdach kolejowo-drogowych. W tym roku doszło już do kilku takich zdarzeń, w jednym wypadku śmierć poniósł kierowca.
PARTNERZY DZIAŁUPodziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony