Partnerzy serwisu:

Po raz kolejny pasażerowie jechali IC Witkacy bez sprawnych toalet

Michał Szymajda 13.07.2021 8,1k

Po raz kolejny pasażerowie jechali IC Witkacy bez sprawnych toalet
Fot. ms (zdjęcie ilustracyjne)
Po raz drugi pasażerowie pociągu IC Witkacy, tym razem w relacji Gdynia – Łódź – Zakopane, podróżowali bez sprawnych toalet. Przewoźnik dość lakonicznie komentuje sprawę.
Poprzednia sytuacja związana z koniecznością zamknięcia wszystkich toalet w pociągu IC Witkacy, miała miejsce 28 czerwca. Informowaliśmy o tym w tekście „Długa jazda z PKP Intercity bez sprawnych toalet”. Wówczas PKP Intercity poinformowało, że trwa sprawdzanie składu i wyjaśnianie przyczyny awarii. Drużyna pociągu podjęła decyzję o wydłużeniu części postoju po to, by pasażerowie mogli skorzystać z toaletach na dworcach. Analogiczna sytuacja miała miejsce 7 lipca w pociągu IC Witkacy, tym razem z Gdyni do Zakopanego.

Problem jest bardzo znaczący, ponieważ pociąg przemierza długą trasę z Gdyni przez Łódź i Kraków do Zakopanego często z kompletem pasażerów. Niektórzy nasi rozmówcy sugerują, że elektryczne zespoły trakcyjne tego typu nie były projektowane do obsługi tak długich tras (nikt w Europie nie używa zespołów trakcyjnych w podobnym standardzie do obsługi tras liczących 800 kilometrów), podobnie jak zbiorniki w ich toaletach. Nieoficjalnie dowiedzieliśmy się, że nie to jest przyczyną problemów. W kilku toaletach sezonowego składu znalazły się bowiem rzeczy, które absolutnie nie powinny w nich wylądować. W takiej sytuacji, przy bardzo długiej trasie pociągu i wysokiej frekwencji, oraz przy wyłączeniu z użycia kilku ubikacji, całą sprawną resztę bardzo łatwo wypełnić.

– Obecnie PKP Intercity wraz ze Stadlerem prowadzi czynności wyjaśniające przyczyny uszkodzeń toalet. Analizowane są różne przyczyny awarii – napisała Agnieszka Serbeńska z biura prasowego PKP Intercity. Stadler nie komentuje sprawy, zapewnia jednak, że ściśle współpracuje z operatorem w celu zażegnania problemu.

Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony