Partnerzy serwisu:

Po proteście pracowników KŚ. Utrudnień nie było, rozmów też

Jakub Madrjas 16.05.2022 1,8k

Po proteście pracowników KŚ. Utrudnień nie było, rozmów też
Zdjęcie ilustracyjne Fot. Patryk Farana
Zgodnie z zapowiedziami odbył się w piątek protest grupy pracowników Kolei Śląskich. Według lokalnych mediów wzięło w nim udział kilkanaście osób. Zarząd spółki zapewnił, że jest gotowy do rozmów.
O proteście zapowiedzianym przed urzędem marszałkowskim w dniu 13 maja pisaliśmy w ubiegłym tygodniu. Organizatorem był pan Krzysztof, kierownik pociągu w spółce. Przebieg wydarzenia relacjonuje Dziennik Zachodni: wzięło w nim udział kilkanaście osób. Rzeczniczka Kolei Śląskich Patrycja Tomaszczyk zapewnia, że nie doszło w związku z tym do utrudnień w ruchu pociągów.

Jak czytamy w relacji, wystosowano żądanie podwyższenia pensji o 2 tys. zł wobec najgorzej zarabiających – konduktorów i kierowników pociągów. Protestujący skarżyli się na brak wsparcia ze strony kolejowych związków zawodowych działających w spółce. Na odpowiedź ze strony zarządu będą czekać przez dwa miesiące.

Rzeczniczka Kolei Śląskich informuje, że oficjalnie żadne postulaty do spółki nie wpłynęły, a zarząd jest gotowy do rozmów. 
Po publikacji artykułu do redakcji “Rynku Kolejowego” wpłynął anonimowy list opisujący nieprawidłowości, do których ma dochodzić w spółce. Będziemy starali się sprawdzać wszystkie doniesienia.

Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony