Partnerzy serwisu:

Po 13 latach pociągi regionalne wracają do Medyki

Michał Szymajda 22.08.2016 1,2k

Po 13 latach pociągi regionalne wracają do Medyki
Pociągi Przewozów Regionalnych wracają do MedykiFot. Paweł Niewiadomski (wikipedia, lic. CC)
Od 1 września Przewozy Regionalne ponownie rozpoczną kursowanie na odcinku Przemyśl – Medyka. Na odcinku będzie obowiązywała oferta specjalna „Połączenie w dobrej cenie”.
– Potwierdzamy, że od 1 września, po 13 latach przerwy, na trasie Przemyśl - Medyka znów będą kursowały pociągi regionalne. Zgodnie z zamówieniem Urzędu Marszałkowskiego Województwa Podkarpackiego, który sfinansuje nowe połączenia, będziemy uruchamiać trzy pary pociągów Regio – mówi Michał Stilger z biura prasowego przewoźnika.

Jak informuje, grupą docelową dla 3 par pociągów będą przede wszystkim mieszkańcy gminy Medyka dojeżdżający do pracy i szkół w Przemyślu. Ale bardzo istotny jest też fakt, że stacja Medyka położona jest blisko pieszego przejścia granicznego Medyka – Szeginie. Mimo niewielkiej liczby pociągów będzie to atrakcyjna alternatywa zwłaszcza dla przepełnionych i niewygodnych busów, które kursują pomiędzy Przemyślem a Medyką. Choć niestety pociągi będą kursować wyłącznie od poniedziałku do piątku.

– Na trasie Przemyśl - Medyka będzie obowiązywała promocja „Połączenie w dobrej cenie”, w ramach której bilet będzie kosztował 1,9 zł, czyli o 5% taniej niż bilet na autobus – informuje Michał Stilger. 

Sprostowanie: Pociągi na odcinku Przemyśl - Medyka, wbrew temu co napisaliśmy wcześniej, nie będą relacjami wydłużonymi z Rzeszowa. Aby kontynuować podróż z Rzeszowa do granicy (i z powrotem) konieczna będzie przesiadka w Przemyślu.

Poniżej rozkład jazdy pociągów.


Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Restrukturyzacja Przewozów Regionalnych
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony