Partnerzy serwisu:

Łódzkie: Sierpniowe prace w węźle Koluszki. Remont na trzech łącznicach

Kasper Fiszer 07.07.2022 1,2k

Łódzkie: Sierpniowe prace w węźle Koluszki. Remont na trzech łącznicach
fot. Kasper Fiszer
W sierpniu PKP PLK przeprowadzą remont sieci trakcyjnej na trzech krótkich łącznicach w rejonie Koluszek. Będzie to skutkować zmianami w rozkładzie jazdy pociągów z Łodzi do Tomaszowa Mazowieckiego. Warte nieco ponad 4 mln zł prace mają zapewnić możliwość dalszej eksploatacji odcinków przy zachowaniu ich dobrych parametrów technicznych.
Węzeł kolejowy w Koluszkach pozostaje jednym z najważniejszych miejsc na komunikacyjnej mapie regionu łódzkiego. Skupiają się tu trasy z Łodzi, Skierniewic (i Warszawy), Częstochowy czy Tomaszowa Mazowieckiego. Samą stację oplata też sieć łącznic pozwalająca na realizację kursów z Łodzi do Częstochowy czy Tomaszowa bez konieczności zmiany czoła. Niebawem rozpoczną się prace remontowe na trzech z nich.

Czteromilionowy kontrakt dla ZRK DOM

– Od 8 do 31 sierpnia realizowane będą roboty związane z remontem sieci trakcyjnej na trzech łącznicach: Żakowice Południowe – Koluszki, Słotwiny – Koluszki i Żakowice Południowe – Słotwiny – mówi Rafał Wilgusiak z Zespołu Prasowego PKP Polskich Linii Kolejowych. Wskazane przez niego odcinki noszą odpowiednio numery 535, 534 i 537. Pierwsze dwie zapewniają możliwośc wyjazdu ze stacji w kierunku kolejno Łodzi i Tomaszowa Mazowieckiego, trzecia zaś umożliwia przejazd z Łodzi do Tomaszowa bez wjazdu do samych Koluszek.

Roboty mają objąć wymianę wyeksploatowanych elementów konstrukcji wsporczych i sieci jezdnej. – Efektem będzie utrzymanie sprawnych i bezpiecznych przejazdów pociągów – mówi przedstawiciel PKP PLK. Wykonawcą inwestycji będzie poznański ZRK DOM, który za realizację kontraktu z zarządcą sieci kolejowej otrzyma ok. 4,3 mln zł.

Największe utrudnienia odczują mieszkańcy Słotwin


Prace wpłyną na ruch pociągów regionalnych i, jak zapewniają PLK, zostały uzgodnione z zainteresowanymi przewoźnikami. – Część pociągów pojedzie bez postoju na stacji Słotwiny – zapowiada nasz rozmówca. Zostaną więc skierowane sąsiednią trasą wykorzystywaną na co dzień wyłącznie w ruchu dalekobieżnym. Nie będzie natomiast odwołań pociągów.

Dodajmy, że trasa z Łodzi do Tomaszowa Mazowieckiego stała się w ostatnim czasie jedną z najważniejszych w ofercie Łódzkiej Kolei Aglomeracyjnej. Wraz z początkiem lipca przewoźnik zainaugurował też kursy z Łodzi przez Tomaszów do Spały. W grudniu tego roku ma natomiast rozpocząć obsługę relacji Łódź – Tomaszów – Opoczno – Skarżysko-Kamienna.
PARTNERZY DZIAŁUPodziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Inwestycje liniowe
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony