Partnerzy serwisu:

Płock: W grudniu ruszy bezpośredni pociąg do Gdyni przez Grudziądz

Kasper Fiszer 28.01.2021 19,7k

Płock: W grudniu ruszy bezpośredni pociąg do Gdyni przez Grudziądz
Pociąg PKP Intercity do Płockafot. Kasper Fiszer
Mieszkańcy Płocka mają niebawem uzyskać bezpośrednie połączenie do Gdyni, a w siatkę połączeń dalekobieżnych ponownie wpięty zostanie niemal 100-tysięczny Grudziądz. Ministerstwo Infrastruktury zapowiada uruchomienie nowego połączenia z Katowic do Gdyni. PKP Intercity zacznie więc obsługiwać kolejne trasy spalinowe.
Na początku stycznia tego roku do 120-tysięcznego Płocka po kilkunastoletniej przerwie wróciły pociągi dalekobieżne. Na razie oferta połączeń jest skromna: PKP Intercity uruchomiło tylko jedną parę kursów w relacji do Katowic przez Łódź i Częstochowę. Resort infrastruktury wstępnie zapowiadał wcześniej, że docelowo z tego miasta będzie można pojechać także w kierunku północnym, dotychczas nie przedstawiono jednak w tej sprawie żadnych konkretów.

Remont linii nr 33 zapewni przyzwoitą prędkość przejazdu


Przewoźnik jest bardzo ostrożny w informowaniu o połączeniach, jakie mogłyby pojawić się w Płocku w najbliższej przyszłości. – Trwają prace nad nowym rozkładem jazdy [który wejdzie w życie w grudniu]. O szczegółach będziemy informować bliżej terminu jego wdrożenia – czytamy jedynie w krótkiej odpowiedzi na nasze pytania przygotowanej przez Zespół Prasowy PKP Intercity. Wiemy już jednak, że uruchomienia kursu obsługującego północny odcinek linii nr 33 Kutno – Płock – Sierpc – Brodnica oczekuje organizator przewozów, Ministerstwo Infrastruktury.

– Spółka PKP Polskie Linie Kolejowe zaplanowała przeprowadzenie niezbędnych prac modernizacyjnych na linii nr 33, które przyczynią się do polepszenia parametrów eksploatacyjnych. Pozwoli to na kursowanie pociągów pasażerskich z prędkością co najmniej 70 – 80 km/godz. – mówi Szymon Huptyś, rzecznik prasowy resortu. Według przekazanych przez niego danych roboty mają zakończyć się jeszcze w tym roku.

Grudziądz ponownie w siatce połączeń PKP Intercity

– Mając na uwadze efekty, które zostaną osiągnięte dzięki tej inwestycji, planujemy zwiększenie siatki połączeń na tej linii i uruchomienie pociągu relacji Katowice – Gdynia Główna przez Płock, Grudziądz i Tczew – zapowiedział nasz rozmówca. Przedstawiciel MI dodał, że kurs miałby pojawić się w kolejnym rocznym rozkładzie jazdy. Inauguracja ma więc nastąpić w grudniu tego roku.

Wszystko wskazuje zatem na to, że za kilka miesięcy pociągi dalekobieżne wrócą m.in. do 18-tysięcznego Sierpca, 29-tysięcznej Brodnicy i niemal 100-tysięcznego Grudziądza. W siatce połączeń PKP Intercity pojawi się natomiast kolejny odcinek obsługiwany trakcją spalinową. Mieszkańcy Płocka pojadą zaś nad morze bez konieczności dojazdu do węzła w Kutnie.

Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Rozkład jazdy
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony