Partnerzy serwisu:

Płock: Regulacja toru do Kutna i komunikacja zastępcza za pociągi KM

Kasper Fiszer 19.03.2020 2k

Płock: Regulacja toru do Kutna i komunikacja zastępcza za pociągi KM
Pociąg do Sierpca w Kutniefot. Kasper Fiszer
PKP PLK przeprowadziły w ostatnich dniach regulację toru linii nr 33 łączącej Kutno z Płockiem i Sierpcem. Choć prace te nie spowodowały dodatkowych utrudnień, pasażerowie i tak muszą jeździć na tej trasie z przesiadką. Większość pociągów Kolei Mazowieckich z Sierpca kończy bieg w Raciborowie Kutnowskim – w dalszą drogę trzeba wybrać się autobusem zastępczym.
Jak poinformowali nas Czytelnicy, w ostatnich dniach na linii kolejowej nr 33 Kutno – Brodnica na jej używanym w ruchu pasażerskim fragmencie Kutno – Sierpc prowadzone były prace torowe. Mimo trudnej sytuacji panującej w kraju, zarządca infrastruktury realizował planowe roboty utrzymaniowe. – Chodzi o prace związane z regulacją toru – mówi Karol Jakubowski z Zespołu Prasowego PKP Polskich Linii Kolejowych.

Prace wykonane zostały nocą

Spółka przeprowadziła zadanie siłami własnymi. – Prace odbywały się pomiędzy stacjami Florek i Strzelce Kujawskie w nocy z 16 na 17 marca i z 17 na 18 marca – opisuje nasz rozmówca. Robotnicy pracowali między północą a czwartą rano. – Regulacja toru nie miała więc wpływu na ruch pociągów – powiedział przedstawiciel zarządcy infrastruktury.

– Wykonanie prac zapewnia sprawny przejazd pociągów po linii kolejowej – ocenia Karol Jakubowski. Tym niemniej pasażerowie większości kursów realizowanych na linii nr 33 przez Koleje Mazowieckie muszą się obecnie liczyć z istotnymi utrudnieniami w ruchu w związku z robotami toczącymi się w węźle kutnowskim. Bezpośrednio do Kutna (i dalej do Warszawy) kursuje bowiem tylko przyspieszony pociąg „Mazovia” z Płocka i (już tylko do Kutna) jeden wieczorny kurs z Sierpca.

Do Kutna z przesiadką

Pozostałe kursy skrócone są do Raciborowa Kutnowskiego. Na odcinku Raciborów – Kutno wprowadzona została zastępcza komunikacja autobusowa, a obsługujące ją pojazdy pomijają przystanek Azory. Konieczność przesiadki wydłuża czas przejazdu o ponad kwadrans.

Podobne zmiany wprowadzone zostały też na innych odcinkach wybiegających z Kutna. Czekamy na stanowisko zarządcy infrastruktury w zakresie przyczyn wystąpienia utrudnień i ich skali.
PARTNERZY DZIAŁUPodziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony