Partnerzy serwisu:

PLK zmodernizują linię Olsztyn - Działdowo

inf. prasowa 22.09.2016 765

PLK zmodernizują linię Olsztyn - Działdowo
fot. PLK
W przyszłym roku PKP Polskie Linie Kolejowe SA przeznaczą 235 milionów złotych na przebudowę odcinka linii Działdowo - Olsztyn. Dzięki inwestycji skróci się czas przejazdu między Warszawą, Działdowem a Olsztynem. PLK wybudują nowy przystanek – Olsztyn Dajtki – wyremontują stacje, przejazdy i wymienią tory. 
Nowoczesny i funkcjonalny przystanek, Olsztyn Dajtki, będzie miał dwa jednokrawędziowe perony o długości 150 m, szerokości 2,6 m i wysokości 76 cm. Zostanie dostosowany do potrzeb osób niepełnosprawnych. Na peronach zainstalowane zostaną pochylnie, które ułatwią wejście także osobom z ciężkim bagażem i matkom z dziećmi w wózkach. PLK zainstalują wiaty, tablice informacyjne, ławki i funkcjonalne oświetlenie. Przewidziane zostały także ułatwienia dla rowerzystów, którzy będą mogli przypiąć swoje rowery do stojaków. Koszt nowego przystanku to około 2 miliony złotych. Polskie Linie Kolejowe planują rozpocząć prace w 2017 roku.

Wybudowanie nowych peronów w bezpośrednim sąsiedztwie dzielnicy Dajtki oraz miasteczka studenckiego Kortowo zwiększy dostępność kolei nie tylko dla mieszkańców Olsztyna, ale także studentów i turystów odwiedzających stolicę Warmii i Mazur. Budowa przystanku może stanowić pierwszy krok do bezpośredniego skomunikowania koleją centrum miasta z sąsiednimi miastami i gminami leżącymi po stronie południowej i zachodniej Olsztyna.

Budowa nowego przystanku wpisana jest w projekt „Prace na linii kolejowej nr 216 na odcinku Działdowo-Olsztyn”. PLK są na ostatnim etapie opracowywania koncepcji całego zadania. Projekt przewiduje także modernizację torów, przejazdów kolejowo-drogowych, remont stacji Waplewo, wymianę urządzeń sterowania ruchem kolejowym oraz przebudowę mostów i wiaduktów kolejowych. W efekcie pociągi będą mogły kursować między Działdowem a Olsztynem z prędkością 120 km/h, co skróci podróż o około 10 minut.
PARTNERZY DZIAŁUPodziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony