Partnerzy serwisu:

PLK zmienia kontrowersyjny projekt cennika

Jakub Madrjas 24.05.2018 2,4k

PLK zmienia kontrowersyjny projekt cennika
fot. Mateusz Kaczmarek, SM42.pl
PKP PLK przesłały do Urzędu Transportu Kolejowego modyfikację projektu cennika na rozkład jazdy pociągów 2018/2019. Pierwszy projekt cennika spotkał się z krytycznymi opiniami rynku kolejowego. Do 15 czerwca 2018 r. Urząd czeka na uwagi dotyczące zmodyfikowanego projektu.
PKP PLK złożyła projekt cennika 8 marca 2018 r. Wywołał on ogromne kontrowersje; przewoźnicy regionalni podnosili, że dostęp do linii lokalnych będzie nawet dwukrotnie droższy. Więcej na ten temat można przeczytać w tym wątku.

Jak informuje UTK, modyfikacja przesłana przez PKP PLK 24 maja polega na zmianie przedziałów mas pociągów, zmianie wartości współczynników korygujących średnią stawkę dostępu ze względu na masę brutto pociągu, zmianie wysokości części stawki związanej z rodzajem wykonywanych przewozów oraz zmianie sposobu ustalania stawki jednostkowej opłaty manewrowej.

– Biorąc pod uwagę zakres zmian, dotyczących m.in. sposobu ustalania stawki jednostkowej opłaty podstawowej i manewrowej, w toczącym się postępowaniu administracyjnym bieg 90-dniowego terminu na rozstrzygnięcie Prezesa UTK rozpoczyna się od nowa –informuje UTK. Nowy termin wydania decyzji mija 22 sierpnia 2018 r.

W toczącym się postępowaniu w sprawie zatwierdzenia projektu cennika podmiotami na prawach strony są Izba Gospodarcza Transportu Lądowego, Fundacja Pro Kolej, Związek Niezależnych Przewoźników Kolejowych i Stowarzyszenie Ekspertów i Menedżerów Transportu Szynowego.  Do poprzedniej wersji cennika do urzędu przesłano 17 opinii. Każdy zainteresowany może składać do UTK uwagi do zmodyfikowanego projektu do 15 czerwca 2018 r. na adres e-mail utk@utk.gov.pl z tytułem "Uwagi do projektu cennika PKP PLK".

Zmodyfikowany przez zarządcę projekt cennika dostępny jest na stronie internetowej PKP PLK.
PARTNERZY DZIAŁU



Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony