Partnerzy serwisu:

PLK: Zmiany projektu cennika uwzględniają oczekiwania rynku kolejowego

inf. pras./jm, Rynek Kolejowy 25.05.2018 1,2k

PLK: Zmiany projektu cennika uwzględniają oczekiwania rynku kolejowego
fot. PLK
PKP PLK zmieniła kontrowersyjny projekt cennika opłat za korzystanie z infrastruktury na rozkład jazdy 2018/2019. – Projekt cennika i modyfikacja zostały przygotowane zgodnie z obowiązującymi przepisami prawa – mówi Marek Olkiewicz, wiceprezes spółki.
Jak informuje UTK, modyfikacja przesłana przez PKP PLK 24 maja polega na zmianie przedziałów mas pociągów, zmianie wartości współczynników korygujących średnią stawkę dostępu ze względu na masę brutto pociągu, zmianie wysokości części stawki związanej z rodzajem wykonywanych przewozów oraz zmianie sposobu ustalania stawki jednostkowej opłaty manewrowej. Więcej na ten temat piszemy tutaj.

PKP PLK przyznaje, że modyfikacja projektu cennika 2018/2019 jest "odpowiedzią na sygnały płynące z rynku kolejowego". Uwagi do cennika złożyło kilkanaście podmiotów, protestowali szczególnie przewoźnicy samorządowi, dla których stawki dostępu do linii lokalnych miały drastycznie wzrosnąć.

– PKP Polskie Linie Kolejowe złożyły do Urzędu Transportu Kolejowego modyfikacje w projekcie cennika opłat za korzystanie z infrastruktury na rozkład jazdy pociągów 2018/2019. Wprowadzone zmiany uwzględniają oczekiwania rynku kolejowego. Projekt cennika i modyfikacja zostały przygotowane zgodnie z obowiązującymi przepisami prawa – mówi Marek Olkiewicz, wiceprezes spółki cytowany przez biuro prasowe.

Jak podaje PLK, w odniesieniu do projektu cennika z dnia 8 marca 2018 r., w przedłożonym UTK dokumencie, zmniejszone zostały wielkości przedziałów masy pociągu ze 100 na 60 ton. Z tego tytułu uległ zmianie także sposób ustalania stawki jednostkowej opłaty podstawowej związanej z rodzajem wykonywanych przewozów oraz stawki manewrowej dla infrastruktury kolejowej o szerokości torów 1435 mm. Projekt można pobrać tutaj.
PARTNERZY DZIAŁUPodziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony