Partnerzy serwisu:

Poznaliśmy oferty na na przebudowę mostu i wiaduktu na linii 140

Michał Szymajda 13.02.2019 4,5k

Poznaliśmy oferty na na przebudowę mostu i wiaduktu na linii 140
Fot. ms, Rynek-Kolejowy.pl (zdjęcie ilustracyjne)
PKP PLK zleca opracowanie dokumentacji projektowej na przebudowę mostu kolejowego i wiaduktu kolejowego na linii 140.
Chodzi o modernizację obiektu mostowego znajdującego się w km 37,365 oraz przebudowę wiaduktu kolejowego w km 8,862 na linii nr 140 pomiędzy stacją Katowice Ligota i stacją Nędza. PLK zleci prace projektowe w ramach programu „Poprawa bezpieczeństwa i likwidacja zagrożeń eksploatacyjnych na sieci kolejowej”.

Zamówienie zostało podzielone na 2 części, dla których zawarte zostaną odrębne umowy. Zakres zamówienia obejmuje opracowanie projektów koncepcyjnych, budowlanych i uzyskanie kompletu uzgodnień. Twórca projektu wystąpi ponadto z wnioskiem o pozwolenie na budowę i opracuje projekty wykonawcze.

W obu zadaniach kryterium wyboru ofert będzie cena (80%) oraz „dodatkowe doświadczenie osób wyznaczonych do realizacji zamówienia” (20%). Na projekt mostu przeznaczone zostanie 2,5 mln zł, na projekt wiaduktu 665 tysięcy zł. Oferty na wykonanie zadania można składać do 12 lutego 2019.

[aktualizacja]

13 lutego PKP PLK otworzyło koperty z ofertami na dwa zadania w ramach przetargu.

W części A (wiadukt kolejowy w km 37,3) najtańszą ofertę złożyło konsorcjum Tresal i CertusVia, na kwotę 788 tysięcy zł. netto. W części B najtańsza oferta wpłynęła od CE Projekt Group z Krakowa, na kwotę 465 tysięcy zł. Obie są więc poniżej założonego kosztorysu. Czekamy na rozstrzygnięcie przetargu i podpisanie umowy.
PARTNERZY DZIAŁUPodziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony