Partnerzy serwisu:

PLK zleci szybkie prace na linii 352 w Wielkopolsce

Michał Szymajda 27.10.2016 170

PLK zleci szybkie prace na linii 352 w Wielkopolsce
PLK zleci szybkie prace na linii 352 w WielkopolsceFot. ms, Rynek-Kolejowy.pl (zdjęcie ilustracyjne)
PKP PLK chce doprowadzić do naprawy fragmentu linii 352 Swarzędz – Poznań Starołęka. Zamówienie jest warte 1,3 mln zł i ma być wykonane w ekspresowym tempie.
Zamówienie będzie realizowane w ramach programu „Poprawa bezpieczeństwa i likwidacja zagrożeń eksploatacyjnych na sieci kolejowej” i obejmie zaprojektowanie i wykonanie robót budowlanych a także wykonanie dokumentacji powykonawczej. Wspomniany program dedykowany jest właśnie takim, stosunkowo niewielkim, ale bardzo potrzebnym z punktu widzenia przewoźników pracom.

Prace wykonane będą pomiędzy 4,4 a 5,3 kilometrem linii w torze numer 2. Jak informuje PKP PLK, podtorze wymaga tam wzmocnienia na całej długości, nawierzchnia torowa będzie wymieniona na nową, naprawione zostanie odwodnienie. Wymienione zostaną zużyte napędy zwrotnicowe, naprawione elementy podtrzymujące sieć trakcyjną, w tym słupy trakcyjne i sieć trakcyjna.

Wartość szacunkowa wykonania zamówienia, określona przez PKP PLK, wynosi 1 375 809,98 zł netto. Kryterium wyboru oferty jest w 100% zaoferowana cena. Koperty z ofertami zostaną otwarte już 2 listopada 2016 roku, a planowany termin realizacji inwestycji zamyka się z dniem 30 listopada bieżącego roku. Parametry linii po wykonanych pracach mają pozwolić na poruszanie się po torze z prędkością 80 km/h dla pociągów towarowych i 100 km/h dla pociągów pasażerskich.

Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Inwestycje liniowe
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony