Partnerzy serwisu:

PLK zdążyła naprawić nasyp; pociągi wróciły na trasę Wrocław – Krotoszyn

Jakub Madrjas 25.03.2019 3,7k

PLK zdążyła naprawić nasyp; pociągi wróciły na trasę Wrocław – Krotoszyn
Fot. Marcin Gliński
PLK zdążyła w weekend naprawić nasyp, który osunął się na zmodernizowanej linii 281. Dzięki temu pociągi od rana wróciły na trasę Wrocław – Krotoszyn.
Planowany na 25 marca start pociągów Kolei Dolnośląskich na trasie Wrocław – Krotoszyn stanął w ubiegłym tygodniu pod znakiem zapytania. Na zmodernizowanej linii osunął się nasyp. PLK udało się jednak uporać z problemem. – Naprawa nasypu na szlaku Krośnice – Milicz zakończona zgodnie z deklaracją wczoraj przed północą. Pociągi kursują. Do godz. 12.20 przejechało 6 pociągów pasażerskich i jeden towarowy – poinformował "RK" Bohdan Ząbek z PKP PLK.

Profil Kolej w Oleśnicy poinformował, że pierwszy skład powrotny zanotował niemal 60-minutowe opóźnienie. Jak informują  Koleje Dolnośląskie, przedłużona tu linia D7 łączy obecnie m.in. Jelcz-Laskowice, Wrocław, Oleśnicę oraz Krotoszyn i Milicz. Przewozy pasażerskie z Dworca Głównego we Wrocławiu do Milicza oraz Krotoszyna dziennie będzie obsługiwać siedem par pociągów. – Do kolejnego powiatowego miasta na terenie Dolnego Śląska dojedziemy w około godzinę i trzydzieści minut, natomiast do Krotoszyna podróż potrwa dwadzieścia minut dłużej – informują KD. 

Dodatkowo na stacjach i przystankach: Grabowno Wielkie, Bukowice Trzebnickie, Krośnice, Milicz, Wierzchowice, Rakoniewice Milickie, Cieszków zmodernizowane zostały perony. Teraz wyposażone są w wiaty, tablice informacyjne oraz oświetlenie, a także przystosowane do obsługi podróżnych z ograniczonymi możliwościami poruszania się.

– Nowe możliwości linii D7 to idealna propozycja na wiosenno-letnie podróże i wycieczki. Milicz oraz jego okolice to piękno przyrody z bogatą ofertą wypoczynku na świeżym powietrzu oraz wiele tras rowerowych dla każdego. Zieloną krainę wzbogacają dodatkowo słynne stawy milickie, gdzie wraz z najbliższymi można na przykład wypożyczyć kajaki lub rowery wodne. Warto wspomnieć również o Krośnicach, które znajdują się dwie stacje przed Miliczem od strony Wrocławia. Działa tam Krośnicka Kolej Wąskotorowa, która w sezonie wiosenno-letnim cieszy się sporym zainteresowaniem, zwłaszcza najmłodszych turystów. Serdecznie zapraszamy do podróżowania z nami, Dolnośląskimi Kolejami – czytamy na stronie przewoźnika.

Niestety, w Krotoszynie na razie nie dojdzie do skomunikowania w rozkładzie jazdy pociągów KD i KW. Piszemy o tym tutaj

Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony