Partnerzy serwisu:

PLK zbuduje plac załadunkowy na stacji Leszno

Jakub Madrjas 02.08.2017 2,2k

PLK zbuduje plac załadunkowy na stacji Leszno
Leszno, SM31-131 wraz z ST43-269 wygrzewają się w porannym słońcu oczekując na decyzję o swoim dalszym losie.Fot. Dariusz Żaruk, SM42.pl
PKP PLK rozpisała przetarg na budowę placu ładunkowego wraz z drogą dojazdową na stacji kolejowej w Lesznie.
Postępowanie podzielono na dwa zadania. Pierwszym jest budowa placu załadunkowego i wyładunkowego wraz z drogą dojazdową oraz infrastrukturą towarzyszącą na stacji kolejowej w Lesznie. Drugim zadaniem jest zarządzanie i sprawowanie nadzoru nad realizacją zadania inwestycyjnego.

Droga dojazdowa do placu załadunkowego i wyładunkowego ma być docelowo włączona do projektowanego układu komunikacyjnego w sąsiedztwie ulicy Wilkowickiej (zgodnie z procedowaną aktualnie przez Miasto Leszno zmianą Miejscowego Planu Zagospodarowania Przestrzennego). Zadanie nie obejmuje likwidacji nawierzchni torowej, rozbiórek obiektów kubaturowych, robót energetycznych w zakresie sieci trakcyjnej oraz budowy rampy ładunkowej bocznej.

Co ciekawe, inwestycja będzie realizowana w ramach projektu „Poprawa bezpieczeństwa i likwidacja zagrożeń eksploatacyjnych na sieci kolejowej”. Trzeba ją zrealizować pomiędzy 27 września a 30 listopada tego roku.
PARTNERZY DZIAŁUPodziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Przetargi
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony