Partnerzy serwisu:

PLK zbuduje nowe perony między Jarocinem a Krotoszynem

inf. pras. PKP PLK 13.01.2023 1,2k

PLK zbuduje nowe perony między Jarocinem a Krotoszynem
Fot. PKP Polskie Linie Kolejowe SA
Podróżni wygodniej wsiądą do pociągów między Jarocinem a Krotoszynem. W Golinie, Obrze Starej, Koźminie Wielkopolskim i Bożacinie będą nowe, wyższe i szersze perony. PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. ogłosiły przetarg na inwestycje z „Rządowego Programu budowy lub modernizacji przystanków kolejowych na lata 2021-2025”. Pasażerowie skorzystają z efektów prac na wielkopolskim odcinku linii Oleśnica – Chojnice w IV kw. br.
Zmodernizowane perony w Golinie (gmina Jarocin), Obrze Starej (gmina Koźmin Wielkopolski), Koźminie Wielkopolskim (gmina Koźmin Wielkopolski) i Bożacinie (gmina Krotoszyn) na linii Oleśnica –Chojnice (nr 281) mają sprawić, że podróżni łatwiej skorzystają z pociągów m.in. w stronę Jarocina i Krotoszyna w Wielkopolsce.

– Przebudowane perony we wszystkich czterech miejscowościach będą wyższe i szersze. Podróżni wygodniej wsiądą i wysiądą z pociągów. Przewidziano wiaty, jasne oświetlenie LED, czytelne tablice oraz gabloty z informacjami przydatnymi w podróży. Na antypoślizgowej nawierzchni będą ścieżki naprowadzające, pomocne osobom niewidomym. Dojścia do peronów zostaną przystosowane do potrzeb osób mających trudności z poruszaniem się. Do ekologicznych podróży koleją i rowerem, zachęcą nowe stojaki zamontowane w pobliżu peronów – informuje Radosław Śledziński z biura prasowego PKP PLK.

W Golinie, Obrze Starej i Bożacinie dotychczasowe perony zostaną zastąpione nowymi, a w Koźminie Wielkopolskim zamiast obecnych trzech – po przebudowie – dla podróżnych przygotowane będą dwie platformy (obecne perony nr 2 i nr 3 z nową numeracją: peron nr 1 i nr 2).

PKP Polskie Linie Kolejowe ogłosiły przetarg na realizację inwestycji w ramach „Rządowego Programu budowy lub modernizacji przystanków kolejowych na lata 2021-2025”. Szacunkowa wartość prac, w formule „projektuj i buduj”, we wszystkich lokalizacjach to łącznie ok. 10 mln zł (netto) ze środków budżetowych. Roboty budowlane rozpoczną się po wyłonieniu wykonawców, które planowane jest wiosną br., i przygotowaniu niezbędnej dokumentacji, natomiast zakończenie prac planowane jest w IV kw. 2023 r.
PARTNERZY DZIAŁUPodziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony