Partnerzy serwisu:

PLK zamawia wózek motorowy. Tym razem jeden

Jakub Madrjas 27.05.2019 3,3k

PLK zamawia wózek motorowy. Tym razem jeden
fot. PKP PLK
PKP PLK ogłosiła postępowanie na dostawę fabrycznie nowego kolejowego pojazdu specjalnego z napędem własnym – wózka motorowego.
Przedmiotem zamówienia jest nowy, 1-kabinowy pojazd z napędem spalinowym, kompletnie wyposażony, dopuszczony do eksploatacji na torach kolejowych w Polsce. Ma zostać dostarczony do sekcji w Laskowicach Pomorskich. 

Wózek ma umożliwiać pracę w warunkach od -30 do +40 stopni. Ma umożliwić przewóz brygady roboczej (5 osób) i narzędzi, a także pracę z żurawikiem. Jazda z napędem własnym ma być możliwa z prędkością 90 km/h, ale jeśli będzie to 100 km/h, to wykonawca dostanie dodatkowe punkty. Do tego ma być możliwe przeciąganie przyczep z prędkością 60 km/h oraz jazda w składzie pociągu z prędkością 100 km/h. 

Kryteria wyboru to cena (90 proc.) oraz prędkość biegu (10 proc.). Termin realizacji umowy to – orientacyjnie – 31 marca 2020 roku. Na realizację PLK nie otrzyma środków z Unii Europejskiej.

Zamówienie jest o tyle ciekawe, że niedawno PKP PLK podpisała ze stargardzkim ZPS umowę na dostawę aż 36 nowych drezyn do prowadzenia napraw. Tym razem zamówienie obejmuje tylko jeden pojazd. 
PARTNERZY DZIAŁUPodziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony