Partnerzy serwisu:

PLK zamawia prace na liniach 273 i 281

Jakub Madrjas 06.11.2017 3,2k

PLK zamawia prace na liniach 273 i 281
Fot. Infra silesia
Zarządca infrastruktury oprócz dużych przetargów publikuje też mniejsze zamówienia. Ostatnio zapowiedziane zostały prace na liniach nr 273 i nr 281.
Zamówienie dotyczace prac na linii 273 zostało ogłoszone w postaci przetargu. Chodzi o rewitalizację toru nr 1 linii kolejowej nr 281 Oleśnica – Chojnice na odcinku Granica IZ – Chwalibogowo od km 127,000 do km 129,800. Prace przy podniesieniu prędkości na niecałych 3 kilometrach toru w formule „projektuj i buduj” pochłoną ok. 4 mln zł netto. Będą prowadzone w ramach Programu „Prace na liniach kolejowych nr 281, 766 na odcinku Oleśnica/ Łukanów – Krotoszyn – Jarocin – Września – Gniezno”.

PLK zastrzegła, że jeśli po otwarciu ofert okaże się, że wszystkie przekraczają kosztorys, mogą zostać przeprowadzone dodatkowe negocjacje handlowe. Jedynym kryterium wyboru oferty jest cena. Do zamówienia nie będą stosowane przepisy prawa zamówień publicznych.

Drugie interesujące zadanie w trybie projektuj i buduj zostało dopiero zapowiedziane w postaci ogłoszenia o dobrowolnej przejrzystości ex ante, za to znany jest już jego wykonawca. Będzie to bowiem zamówienie podobne dla spółki Infra Silesia, przewidziane do udzielenia (do kwoty 12,9 mln złotych netto) podczas przetargu na wymianę nawierzchni na szlakach Wołów – Małowice Wołowskie oraz Grębocice – Głogów.

Przedmiotem zamówienia jest wmiana konstrukcji wsporczych, podwieszeń wraz z wymianą sieci trakcyjnej w torze nr 1 na odcinku Grębocice – Głogów od km 88,700 do km 98,692 linii kolejowej Nr 273, oraz dobudowanie półtrapezu w torze nr 1 w rejonie km 93,900 przed stacją Krzepów od strony stacji Grębocice. Do tego w zakresie sterowania ruchem wykonana zostanie wymiana urządzeń wewnętrznych mechanicznych na stacji Małowice Wołowskie na urządzenia komputerowe oraz wyposażenie nowo zabudowanych rozjazdów w napędy zwrotnicowe wraz z siecią kablową, zabudowanie kontroli niezajętości itd.
PARTNERZY DZIAŁUPodziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony