Partnerzy serwisu:

PLK zamawia kilkadziesiąt nowych pojazdów technicznych

Jakub Madrjas 31.10.2017 3,6k

PLK zamawia kilkadziesiąt nowych pojazdów technicznych
Fot. ZPS
PKP Polskie Linie Kolejowe ogłosiły przetarg na dostawę aż 36 fabrycznie nowych wózków motorowych wraz z oprzyrządowaniem.
Przedmiotem zamówienia są sukcesywne dostawy pojazdów kolejowych – łącznie 36 sztuk wózków motorowych z oprzyrządowaniem do użytkowania przez jednostki organizacyjne spółki PKP Polskie LinieKolejowe. Początek obowiązywania dostaw wyznaczono na ostatni dzień grudnia tego roku, a koniec na połowę grudnia 2020 roku.

Na początku tego roku ogłoszono dialog techniczny w sprawie zamówienia, w którym wzięło udział aż siedem firm: Corail, ZPS, CZ Loko, Plasser, Vitras–s, Dany oraz Geismar. Z udziału zrezygnował Kolmech.

Kilka wariantów stosowania

Pojazdy mają być nowe, jednokabinowe z napędem spalinowym, dopuszczone do eksploatacji w Polsce i gotowe do ruchu. Warianty stosowania pojazdów podane przez PLK to: przewóz pracowników brygady roboczej oraz narzędzi (6 os. plus maszynista), praca żurawikiem, jazda z napędem własnym, odśnieżanie szlaków kolejowych i torów stacyjnych oraz wykonywanie jazd w składzie pociągu.

Wózki nie mogą być prototypowe. Cykle przeglądowe powinny być bardzo rzadkie. Przy założonym przebiegu 24 tys. km/rok, przegląd P2 powinien odbywać się raz w roku, a przegląd P3 – co trzy lata. Poziom P1 ma być wykonywany przed każdym wyjazdem.

Będzie premia za prędkość i aukcja elektroniczna

PLK chcą, by pojazd miał maksymalny nacisk na oś w stanie ładownym do 200 kN, pojemność zbiornika paliwa – 400 litrów, moc silnika spalinowego od 290 do 400 kW oraz mógł ciągnąć pojazdy o łącznej masie 120 ton z prędkością co najmniej 60 km/h.

Cena jest kryterium wyboru wykonawcy zamówienia w 90 procentach. Oprócz niej, brana będzie pod uwagę maksymalna prędkość pojazdów z napędem własnym. Za pojazd, który po torze płaskim będzie mógł jechać ponad 100 km/h można otrzymać 10 punktów. Po dokonaniu badania złożonych ofert, w celu wyboru najkorzystniejszej oferty przeprowadzona zostanie aukcja elektroniczna. W toku aukcji elektronicznej stosowane będzie tylko kryterium ceny.
PARTNERZY DZIAŁUPodziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony