Partnerzy serwisu:

PLK zamawia dwudrogowy pojazd inspekcyjny [aktualizacja]

Jakub Madrjas 14.02.2018 2,9k

PLK zamawia dwudrogowy pojazd inspekcyjny [aktualizacja]
Unimog z podnośnikiem koszowym na Innotrans 2016Fot. Daimler
Kolejne interesujące zamówienie PKP PLK na tabor specjalistyczny. Tym razem zarządca infrastruktury wzbogaci się o dwudrogowy pojazd inspekcyjny. Do przetargu stanęło dwóch konkurentów.
Aktualizacja

W przetargu zorganizowanym przez PKP PLK wystartowało dwóch potencjalnych dostawców. 

Pierwsza oferta wpłynęła od szwedzkiej firmy SRS Sjolander AB. Została wyceniona na 5,6 mln zł netto z 24-miesięczną gwarancją i terminem wykonania dostawy do 30 listopada 2019 r. Drugą ofertę przedstawiła firma Rafko KUC SP z Krakowa. Oferowana kwota to 4,2 mln zł netto, okres gwarancji to 36 miesięcy. Termin wykonania jest tożsamy z terminem zaoferowanym przez Szwedów.

PKP PLK dokonuje teraz oceny ofert.

Pojazd szynowy do obiektów inżynieryjnych.

Przedmiotem nowego zamówienia PKP PLK jest dostawa jednego nowego w pełni szynowo–drogowego pojazdu do inspekcji obiektów inżynieryjnych. Maszyna ma mieć w tym celu zainstalowany podnośnik koszowy.

Dostawca będzie musiał uzyskać dopuszczenia do eksploatacji dla pojazdu i przekazać go w stanie służbowym (gotowy do pracy). Termin realizacji zamówienia to koniec listopada 2019 roku. Oferty przyjmowane będą do 11 stycznia. Po dokonaniu badania złożonych ofert zostanie przeprowadzona aukcja elektroniczna.

Kilka dni temu PKP PLK otworzyła oferty w przetargu na dostawę aż 36 fabrycznie nowych wózków motorowych wraz z oprzyrządowaniem. Trwa też postępowanie na dostawę kolejnych pięciu pojazdów szynowo-drogowych (podobny przetarg ogłoszono w pierwszej połowie tego roku); Termin składania ofert w tym postępowaniu został właśnie przesunięty na 10 stycznia.

Przed rokiem PLK zamówiła natomiast m.in. kolejowy pojazd ratownictwa technicznego.
PARTNERZY DZIAŁUPodziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony