Partnerzy serwisu:

PLK wzmocni nasypy na trasie Warszawa – Gdańsk. Pociągi jadą wolniej

Michał Szymajda 07.11.2018 7,1k

PLK wzmocni nasypy na trasie Warszawa – Gdańsk. Pociągi jadą wolniej
zdjęcie ilustracyjne fot. Łukasz Piotrowski, sm42.pl
O kilka minut wydłużyła się podróż na trasie z Trójmiasta do Warszawy. Na zmodernizowanym 5 lat wcześniej odcinku magistrali kolejowej E65, pomiędzy Prabutami a Suszem, osiadają nasypy kolejowe.
Ograniczenia prędkości pociągów dotyczą blisko dwukilometrowego odcinka linii pomiędzy stacjami Prabuty i Susz. Na krótkim, 150-metrowym odcinku, konieczne jest zmniejszenie prędkości pociągów nawet do 10 km/h, ale na większości odcinka pociągi jadą z prędkością 60 lub 30 km/h po obu torach. Problemy z osiadaniem podtorza są również między Malborkiem a Mleczewem. PKP PLK podjęła już prace w celu naprawy linii.

- PKP Polskie Linie Kolejowe rozpoczynają wzmocnienie nasypów między Suszem a Mleczewem. Intensywna eksploatacja linii przez 5 lat wykazała konieczność dodatkowych prac. Efektem będzie sprawny przejazd pociągów pasażerskich i towarowych – mówi Martyn Janduła z biura prasowego PKP PLK.

Jak dodaje przedstawiciel zarządcy infrastruktury, wykonawca od 5 listopada gromadzi już materiały i specjalistyczny sprzęt, a od poniedziałku 12 listopada rozpoczną się roboty. Wykonana będzie m.in. budowa palisady z pali wierconych oraz wykonanie iniekcji z wykorzystaniem betonu.

Pracami objęte zostaną miejsca na odcinku Susz – Mleczewo. Łącznie będzie to ok. 1 kilometr linii. Wartość inwestycji to 66 mln zł. Kontrakt zaplanowano do realizacji do czerwca 2019 roku. Ruch pociągów będzie odbywał się po obu torach a prace zostały zaplanowane w rozkładzie jazdy – dodał Martyn Janduła.
PARTNERZY DZIAŁUPodziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony