Partnerzy serwisu:

PLK wyremontuje wreszcie zabytkowy peron w Piotrkowie Trybunalskim?

Witold Urbanowicz 17.11.2016 273

PLK wyremontuje wreszcie zabytkowy peron w Piotrkowie Trybunalskim?
fot. Lichen99, lic. CC BY-SA 3.0 pl
PKP PLK prowadzi przetarg na rewitalizację zabytkowej XIX-wiecznej wiaty i peronu nr 1 w Piotrkowie Trybunalskim. Prace mają zostać przeprowadzone do połowy grudnia przyszłego roku.
Przedmiotem kolejnego już przetargu jest remont zabytkowej wiaty i peronu nr 1 na stacji w Piotrkowie Trybunalskim przy linii 1 Warszawa Centralna – Katowice. Zakres prac obejmuje demontaż, wymianę i częściową naprawę zabytkowej konstrukcji wiaty peronowej wraz z wymianą poszycia dachu i obróbkami, a także remont istniejącego peronu, polegający na jego rozbiórce i późniejszej odbudowie z zachowaniem istniejącej wysokości.

Termin składania ofert mija 30 listopada. Jedynym kryterium jest cena, a po złożeniu ofert założono możliwość przeprowadzenia dodatkowych negocjacji handlowych. Zgodnie z harmonogramem prace mają być wykonane do 15 grudnia 2017 r. Roboty będą prowadzone przy czynnym torze.

W ciągu ostatnich kilku lat PKP SA wyremontowały zabytkowy budynek dworca, do którego przylega wiata przeznaczona teraz do rewitalizacji. Natomiast PKP PLK przebudowały peron nr 2. Remont pierwszego peronu zwieńczy więc proces przebudowy stacji.

Po remoncie będą więc występować dwie wysokości peronów – wyremontowany i przebudowany peron nr 2 ma standardową wysokość, natomiast peron nr 1, z uwagi na obecność zabytkowej wiaty, zachowa swoją wysokość wynoszącą 38 cm.
PARTNERZY DZIAŁUPodziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony