Partnerzy serwisu:

PLK wyremontuje mosty kolejowe na trasie Kutno – Łódź

Martyn Janduła 13.02.2017 377

PLK wyremontuje mosty kolejowe na trasie Kutno – Łódź
Linia kolejowa nr 16Fot. Patryk 98, SM42.pl
Trzy mosty kolejowe na linii kolejowej nr 16 z Łodzi Widzewa do Kutna mają przejść remont. PKP PLK ogłosiły przetarg na opracowanie dokumentacji projektowej. Projekt ma być gotowy do końca czerwca 2017 roku.
Na linii kolejowej nr 16 z Łodzi Widzewa do Kutna, PKP PLK mają w planach wyremontować trzy mosty kolejowe. Właśnie ogłosiły przetarg na opracowanie dokumentacji projektowej. Chodzi o obiekty znajdujące się w km 59,831, 61,300 oraz 62,270. Wszystkie znajdują się w okolicy wsi Witonia.

Oferenci, aby wziąć udział w postępowaniu, muszą wpłacić wadium w wysokości 4 tys. zł. Cena stanowi jedyne kryterium wyboru ofert. Składanie dokumentów trwa do 17 lutego 2017 roku, zaś termin opracowania projektu – do 30 czerwca 2017 roku. Zamawiający po złożeniu ofert może przeprowadzić dodatkowo negocjacje handlowe, do których zaprosi wykonawców z najwyższymi ocenami punktowymi.

Jak zaznaczają PKP PLK, dokumentacja projektowa dla każdego z trzech poszczególnych obiektów inżynieryjnych musi być poprzedzona wykonaniem analizy sposobu naprawy obiektu, naprawy obiektu z ewentualnym wzmocnieniem konstrukcji nośnej lub wymiany konstrukcji nośnej. Analiza powinna być przeprowadzona pod względem kosztów naprawy, trwałości obiektu po naprawie, technologii naprawy i wyłączeniem obiektu z eksploatacji na czas robót.

Po wyborze wariantu naprawy przez PKP PLK, wykonawca będzie miał za zadanie wykonać projekt budowlano-wykonawczy wraz z uzyskaniem pozwolenia na budowę. Dodatkowo firma będzie musiała wykonać specyfikację techniczną wykonania i odbioru robót oraz kosztorys inwestorski.

W zakresie naprawy przewidziano naprawę obiektów, wymianę konstrukcji nośnej z dostosowaniem dla klasy obciążenia k+2 z ułożeniem toru na podsypce tłuczniowej. Wśród zadań znalazło się także wykonanie niezbędnych napraw przyczółków, wykonanie odwodnienia obiektu, wykonanie stref przejściowych, naprawa i budowa urządzeń wyposażenia obiektu oraz uzyskanie wymaganej skrajni na obiekcie.
PARTNERZY DZIAŁUPodziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony