Partnerzy serwisu:

PLK wyremontuje łódzkie wiadukty

Kasper Fiszer 14.04.2016 240

PLK wyremontuje łódzkie wiadukty
Wiadukt nad ul. Konstantynowskąfot. Kasper Fiszer
Spore utrudnienia wynikające z remontu wiaduktu kolejowego nad ul. Konstantynowską czekają podróżujących łódzką komunikacją miejską. Prace planowane przez PKP PLK związane są z odwodnieniem i zabezpieczeniem antykorozyjnym obiektu. Zmiany w ruchu pociągów będą niewielkie.
PKP PLK przygotowują się do remontu kilku wiaduktów kolejowych w regionie łódzkim. Spółka ogłosiła już przetarg na naprawę jednego takiego obiektu – nad ul. Konstantynowską w Łodzi, w północnej części stacji Łódź Kaliska. Przebiegają po nim zarówno tory stacyjne, jak i główne linii nr 15 Bednary – Łódź Kaliska. Roboty przewidziano na miesiące letnie.

– Realizacja prac została zaplanowana na okres od końca czerwca do połowy sierpnia tego roku. Termin ten został wybrany ze względu na dobre warunki atmosferyczne dla tego typu robót oraz zmniejszone natężenie ruchu drogowego w mieście w okresie wakacyjnym – mówi Łukasz Kwasiborski z wydziału prasowego PKP Polskich Linii Kolejowych. – Prace pozwolą na utrzymanie dotychczasowych parametrów prędkości i nacisku na oś – dodaje.

Utrudnienia na kolei będą niewielkie

W ramach zaplanowanego zadania wykonawca zrealizuje prace związane z naprawą odwodnienia oraz z zabezpieczeniem antykorozyjnym konstrukcji. Dodatkowo wymieniona zostanie nawierzchnia torowa na samym wiadukcie oraz przed nim. Roboty będą wiązać się z pewnymi ograniczeniami w ruchu pociągów, ale będą one stosunkowo niewielkie.

– Prace będą prowadzone w dwóch torach głównych linii nr 15 i trzech torach stacyjnych w ten sposób, że ruch pociągów będzie wyłączany tylko na jednym, aktualnie remontowanym torze – tłumaczy Łukasz Kwasiborski. – W przypadku jednego toru stacyjnego konieczne będzie odprawianie przez tydzień pociągów ze stacji Łódź Kaliska w kierunku Łowicza z innego niż zazwyczaj peronu – dodaje przedstawiciel zarządcy infrastruktury.

Spore zmiany w komunikacji miejskiej

Według dokumentów przetargowych na większe utrudnienia będą musieli być natomiast przygotowani pasażerowie łódzkiej komunikacji miejskiej, bo roboty wymuszą częściowe zamknięcie pasów ruchu drogowego oraz tramwajowego. Pod wiaduktem przebiega bowiem dwutorowa trasa tramwajowa, którą biegną podmiejskie linie do Konstantynowa Łódzkiego i Lutomierska, a także rozpoczynające bieg na pętli Zdrowie 9A i 46 jadące aż do Ozorkowa przez Zgierz.

W najbliższych miesiącach PKP Polskie Linie Kolejowe chcą przeprowadzić remonty dwóch kolejnych wiaduktów w węźle łódzkim. – Chodzi tu o most na linii nr 14 nad ul. Waltera-Janke w Łodzi oraz o wiadukt na linii nr 15 nad ul. Łódzką w Zgierzu – wskazuje Łukasz Kwasiborski.
PARTNERZY DZIAŁUPodziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony