Partnerzy serwisu:

PLK wyremontowały most na linii 208 pod Tucholą

inf. pras. PKP PLK 10.07.2022 3k

arrow
arrow
PLK wyremontowały most na linii 208 pod Tucholą
Fot. PKP Polskie Linie Kolejowe SA
PLK wyremontowały most na linii 208 pod Tucholą
PLK wyremontowały most na linii 208 pod Tucholą
Pociągi jeżdżą po wyremontowanym moście pod Tucholą i wiadukcie w Żalnie. Zakończone prace zapewniają sprawne i bezpieczne podróże koleją z Bydgoszczy do Chojnic. PKP Polskie Linie Kolejowe na remonty obiektów inżynieryjnych w woj. kujawsko-pomorskim przeznaczyły w tym i ubiegłym roku około 6 mln zł netto ze środków budżetowych.
Na linii kolejowej Działdowo – Chojnice (nr 208) PKP Polskie Linie Kolejowe wyremontowały most na rzece Brdzie pod Tucholą oraz wiadukt w Żalnie.

Most do remontu

Ponad 50-metrowej długości most zyskał m.in. nowy tor oraz chodnik techniczny. Wymieniono mostownice oraz wyeksploatowane podkłady na dojazdach do mostu. Zabezpieczono przed korozją powierzchnię betonową przyczółków oraz konstrukcję stalową przęsła. Podobnym zakresem prac objęto wiadukt w Żalnie.

Remont zapewnił sprawność i zwiększył bezpieczeństwo przewozów koleją z Bydgoszczy przez Tucholę do Chojnic. Wartość zadania wyniosła blisko 1 mln zł netto ze środków budżetowych.

PKP PLK przypomina, że pod koniec czerwca rozpoczęły się prace na trasie Laskowice Pomorskie – Czersk (linia nr 215), które obejmują m.in. remont mostu na Wdzie w Tleniu oraz naprawę 6 wiaduktów i 3 przepustów. Koszt robót to blisko 13 mln zł netto.

Prace torowe na Kujawach i Pomorzu

W tym roku zakończony zostanie również remont mostu nad rzeką Płonką w Płońsku (linia nr 27 Nasielsk – Toruń Wschodni) za kwotę około 1,5 mln zł netto. Planuje się także prace m.in. na wiadukcie w Tucholi (linia nr 208), dwóch wiaduktach w Jabłonowie (linia nr 353 Poznań Wschód – Skandawa) oraz wymianę części mostownic na moście kolejowo – drogowym przez Wisłę w Bydgoszczy Fordonie (linia nr 209 Bydgoszcz – Kowalewo Pomorskie).

W 2021 r. na terenie województwa kujawsko – pomorskiego PLK wyremontowały 5 mostów, 2 wiadukty i 13 przepustów oraz wykonały prace konserwacyjne na blisko 20 obiektach. Łączny koszt prac wyniósł około 3 mln zł netto. Wśród wyremontowanych obiektów jest m. in. most nad rzeką Ruda pod Tucholą (linia nr 208 Działdowo – Chojnice).
PARTNERZY DZIAŁUPodziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony