Partnerzy serwisu:

PLK wymieni XIX-wieczny most kolejowy nad Odrą na linii 273

Michał Szymajda 05.11.2019 5,5k

PLK wymieni XIX-wieczny most kolejowy nad Odrą na linii 273
Fot. Emptywords, CC BY-SA 3.0
PKP PLK wykona prace zmierzające do wymiany jednej z dwóch przepraw mostowych na linii kolejowej 273 w Nietkowicach. Jest w niezadowalającym stanie technicznym, pochodzi z XIX wieku.
Przeprawa, którą chce zająć się PKP PLK, położona jest pomiędzy przystankami kolejowymi Nietkowice i Czerwieńsk Towarowy. Składa się z dwóch obiektów mostowych umieszczonych na wspólnych podporach, zostały wybudowane około 1871 r. Po zleceniu analizy stanu obiektów rzeczoznawcy doszli do wniosku, że oba obiekty trzeba będzie w najbliższych latach gruntownie zmodernizować, wymieniając na nich także przęsła. Aby nie blokować przejazdu przez ważną magistralę z Wrocławia do Szczecina, PKP PLK rozpisało najpierw przetarg na wymianę przeprawy, przez którą przechodzi tor nr 1.

Nowe przęsła będą nieco szersze, będą wykonane z trwalszych materiałów, a sama przeprawa będzie mogła przyjąć większe obciążenia szybciej przejeżdżających pociągów. Oprócz zaawansowanych prac inżynieryjnych przy obiekcie zaplanowano także wymianę nawierzchni i podtorza, montaż nowej sieci trakcyjnej i prace przy podejściach do mostu.

Ponadto zamawiający przewiduje udzielenie zamówienia dodatkowego, na odcinku od kilometra 170,000 do 172,900 linii. W grę wchodzi wymiana nawierzchni kolejowej, wymiana przytorowych urządzeń sterowania ruchem kolejowym, wymiana konstrukcji wsporczych i sieci trakcyjnej, wymiana urządzeń elektroenergetycznych oraz regulacja toru nr 1 i 2.

Termin realizacji zamówienia to aż 39 miesięcy. Cena jest jedynym kryterium zlecenia zamówienia. Termin składania ofert upłynie 10 grudnia 2019.
PARTNERZY DZIAŁUPodziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony