Partnerzy serwisu:

PLK wymieni tory między Chojnicami a Kościerzyną. Będzie 120 km/h

inf. pras. PKP PLK, oprac. ms. 15.03.2021 4,9k

PLK wymieni tory między Chojnicami a Kościerzyną. Będzie 120 km/h
Fot. PKP Polskie Linie Kolejowe
PKP Polskie Linie Kolejowe wymienią około 20 kilometrów torów na linii 211 Chojnice - Kościerzyna. Chodzi o odcinki linii w okolicach stacji Brusy, gdzie obecnie pociągi kursują z prędkością 50 km/h.
Zadanie jest kontynuacją prac prowadzonych w ostatnich latach. PLK za prawie 54 mln zł ze środków budżetowych wymieniły szyny i podkłady na ponad 30-kilometrowym odcinku. Poprawiono stan 55 przejazdów kolejowo-drogowych, m. in. w Żabnie koło Chojnic, Lubni i Brusach. Wyremontowano dwa wiadukty kolejowe w Chojnicach i Lipuszu, co przełożyło się na poprawę poziomu bezpieczeństwa w ruchu pociągów. Zakończenie obecnie zapowiedzianych prac za 20,3 mln zł. przewidziano w połowie czerwca 2021. Wykonawcą jest Pomorskie Przedsiębiorstwo Mechaniczno – Torowe.

Na odcinku Chojnice – Brusy, montowane są nowe urządzenia systemu sterowania ruchem, dzięki którym zwiększy się prędkość pociągów. Poziom bezpieczeństwa na styku dróg i torów zwiększy sygnalizacja na trzech przejazdach kolejowo-drogowych: na drodze Klawkowo – Krojanty, przy parkingu leśnym za przystankiem Męcikał oraz obok przystanku Żabno koło Chojnic. Zakończenie prac planowane do końca roku . Wartość robót to 4,5 mln zł. Prace wykonują Zakłady Automatyki i Telekomunikacji w Gdyni.

Po zakończeniu wszystkich prac i uzyskaniu wymaganych pozwoleń, pociągi pasażerskie między Chojnicami i Kościerzyną pojadą z prędkością do 120 km/h zamiast 50-80 km/h. 

PKP PLK w komunikacie informuje, że prace torowe wymuszają wprowadzenie komunikacji zastępczej za pociągi regionalne. Tymczasem ich liczba od grudnia wyraźnie zmalała z czterech par do dwóch, z których... i tak dwie pary wykonywane są autobusem. Czas przejazdu ZKA na tej trasie to godzina i 23 minuty. PLK zapewnia, że po remoncie dystans między Kościerzyną a Chojnicami będzie można pokonać w godzinę, jeśli tylko w ogóle pojadą po niej pociągi. Do tematu wrócimy.
PARTNERZY DZIAŁUPodziel się ze znajomymi:
Komentarze:
POLREGIO
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony