Partnerzy serwisu:

PLK wybrała wykonawcę koncepcji Lubelskiej Kolei Aglomeracyjnej

inf. pras oprac. kł 28.10.2020 19

arrow
arrow
PLK wybrała wykonawcę koncepcji Lubelskiej Kolei Aglomeracyjnej
Fot. PKP Polskie Linie Kolejowe
PLK wybrała wykonawcę koncepcji Lubelskiej Kolei Aglomeracyjnej
PLK wybrała wykonawcę koncepcji Lubelskiej Kolei Aglomeracyjnej
PKP Polskie Linie Kolejowe wybrały najkorzystniejszą ofertę opracowania koncepcji Lubelskiej Kolei Aglomeracyjnej. Podpisanie umowy z firmą Schuessler-Plan Inżynierzy planowane jest w listopadzie.
W lipcu PKP Polskie Linie Kolejowe ogłosiły przetarg na wybór wykonawcy koncepcji Lubelskiej Kolei Aglomeracyjnej. Teraz poinformowano o wyborze najkorzystniejszej oferty, złożonej przez Schuessler-Plan Inżynierzy Sp. z o.o. na kwotę 650 tys. zł netto. Podpisanie umowy z wykonawcą zaplanowane jest w listopadzie. Zgodnie z zapisami umowy wykonawca będzie miał 495 dni na opracowanie koncepcji. 

Województwo Lubelskie zobowiązało się pokryć połowę tej kwoty. Pozostałą część sfinansują PKP Polskie Linie Kolejowe. Jak podaje inwestor, koncepcja wskaże kierunki rozbudowy linii kolejowych na terenie województwa lubelskiego, w tym na obszarze aglomeracji lubelskiej. LKA ma umożliwiać szybki i sprawny dojazd do stolicy województwa m.in. z Puław, Parczewa, Chełma i Kraśnika. Ustalone mają zostać dane w zakresie marketingowo-ruchowym, ruchowo-eksploatacyjnym, technicznym, finansowym oraz uwarunkowań lokalizacyjnych.

W ramach koncepcji dokładnie przeanalizowany zostanie obszar, jaki obejmować będzie Lubelska Kolej Aglomeracyjna. Zbadana zostanie też możliwość budowy nowych linii kolejowych z Szastarki przez Janów Lubelski do Biłgoraja oraz z Lublina do Łęcznej. Rozważona zostanie elektryfikacja odcinka Lublin - Łuków, a także budowa nowej łącznicy do Lotniska Lublin od strony Chełma.


PARTNERZY DZIAŁU
Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony