Partnerzy serwisu:

PLK wybiera ofertę na projekt modernizacji linii od Szczecina do granicy

Michał Szymajda 27.04.2022 2,2k

PLK wybiera ofertę na projekt modernizacji linii od Szczecina do granicy
Stacja w SzczecinieFot. PKP Polskie Linie Kolejowe SA
PKP Polskie Linie Kolejowe wybrały najlepszą ofertę w przetargu na opracowanie dokumentacji projektowej dla modernizacji linii kolejowej 408 i 409 na odcinku Szczecin Główny – Szczecin Gumieńce – granica państwa.
Prace projektowe mają być wykonane w ramach projektu „Prace przygotowawcze dla wybranych projektów sieci TEN-T”. Do przetargu stanęło siedem podmiotów, których jeden został z przetargu wykluczony. Po badaniu ofert PKP PLK uznały, że najkorzystniejszą jest oferta złożona przez konsorcjum: Biur Projektów Komunikacyjnych w Poznaniu i Biura Projektów Kolejowych i Usług Inwestycyjnych z Łodzi.

– Oferta wybranego wykonawcy spełnia wymagania określone przez zamawiającego w Specyfikacji Warunków Zamówienia i jest najkorzystniejsza w oparciu o przyjęte kryterium oceny ofert – poinformowała PLK i przyznała ofercie maksymalną liczbę punktów. Oferta konsorcjum opiewa na 9,2 mln złotych netto, jedynym kryterium wyboru oferty była właśnie cena. Teraz czekamy na podpisanie umowy pomiędzy PKP PLK a projektantem.

Modernizacja linii ze Szczecina do granicy państwa jest projektem , który docelowo doprowadzi do poprawy warunków przewozu pasażerów i towarów na całym szlaku Szczecin – Berlin. Więcej piszemy o tym tutaj. Prace na niemieckim odcinku już trwają. Zakończą się tam w 2025 roku, jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem.
PARTNERZY DZIAŁUPodziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony