Partnerzy serwisu:

PLK wskazały na wykonawcę dokumentacji przebudowy mostu na Odrze

Michał Szymajda 11.10.2021 5,9k

PLK wskazały na wykonawcę dokumentacji przebudowy mostu na Odrze
Fot. PKP Polskie Linie Kolejowe SA
PKP PLK wskazało najkorzystniejszą ofertę w przetargu na stworzenie dokumentacji przetargowej dla remontu fragmentu Nadodrzanki, a konkretnie: mostu w Brzegu Dolnym.
Przetarg dotyczył wyłącznie opracowania dokumentacji projektowej. Jej wykonawca zapewni później nadzór autorski nad wykonywaniem prac budowalnych. Chodzi o krótki, trzykilometrowy odcinek linii kolejowej 273 (Nadodrzanki) pomiędzy stacją Księginice – Brzeg Dolny. Na tym odcinku znajdują się dwa mosty, ale tylko po jednym odbywa się ruch pociągów, z uwagi na zły stan drugiej przeprawy. O zakresie napraw koniecznych do wykonania pisaliśmy tutaj. 

Na wskazanie wykonawcy czekaliśmy od maja. Teraz wiemy, że najkorzystniejszą ofertę złożył Egis Poland. Było jeszcze 8 innych ofert, ale... wszystkie zostały odrzucone. Oferta Egis nie była najtańsza w postępowaniu, warta jest 4,7 mln zł. brutto. Zadaliśmy PKP PLK pytania o powód, dla których tak się stało. Czekamy na odpowiedź.

W związku z przetargiem potencjalni wykonawcy zadali mnóstwo pytań. Wątpliwości budziło m.in. możliwość przygotowania starych przęseł do przejazdów pociągów z prędkością 160 km/h. Sugerowano, że konieczna będzie budowa nowej przeprawy, ale to może stanowić problem, ponieważ mosty są pod opieką konserwatorską. Wątpliwości budził również krótki termin na wykonanie ekspertyz mostu.
PARTNERZY DZIAŁUPodziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony