Partnerzy serwisu:

PLK: Warszawa Zachodnia: zakończenie naprawy, przywracanie rozkładowej jazdy pociągów

redakcja 21.01.2023 3,4k

PLK: Warszawa Zachodnia: zakończenie naprawy, przywracanie rozkładowej jazdy pociągów
fot. PKP PLK
PKP PLK poinformowała, że służby techniczne zakończyły naprawę uszkodzonych wczoraj podczas prac inwestycyjnych kabli na stacji Warszawa Zachodnia. Przywracana jest rozkładowa jazda pociągów.
Służby dyżurne prowadzą składy w taki sposób, aby minimalizować powstałe zmiany w komunikacji. Sytuacja będzie stabilizować się do wieczora. PLK S.A. współpracują z przewoźnikami, aby zapewnić sprawne przejazdy w Warszawskim Węźle Kolejowym. Obowiązuje wzajemne honorowanie biletów.

Wczoraj (piątek, 20 stycznia) o godzinie 16.00 sprzęt wykonawcy, firmy Budimex, uszkodził połączenie odpowiadające za pracę urządzeń sterowania w obszarze stacji Warszawa Zachodnia. Jak poinformowała PKP PLK, prace naprawcze prowadzone przez zespoły wykonawcy i zarządcy infrastruktury rozpoczęły się natychmiast po awarii. 

Wykonawca przyznaje, że naruszenie systemu SRK przełożyło się na czasowe wstrzymanie ruchu, a następnie na znaczne jego ograniczenia i opóźnienia przewoźników kolejowych, problemy pasażerów i zarządcy infrastruktury PKP PLK w prowadzeniu ruchu pociągów, zgodnie z zaplanowanym rozkładem jazdy. – Firma Budimex generalny wykonawca modernizacji stacji Warszawa Zachodnia przeprasza pasażerów, przewoźników, zarządcę infrastruktury, a także wszystkich tych , którzy w jakikolwiek sposób odczuli negatywne konsekwencje tego zdarzenia, za zaistniałą sytuację i jej niepożądane skutki. Naprawa została zakończona o godzinie 13.00. Obecnie trwa przywracanie ruchu pociągów – czytamy w oświadczeniu przesłanym przez Budimex.

Spółka zapewnia, że wdrożone zostaną rozwiązania, które zmniejszą ryzyko zaistnienia podobnej awarii w przyszłości.


Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony