Partnerzy serwisu:

PLK: W Podczelu pod Kołobrzegiem zawiodły rogatki

Michał Szymajda 18.07.2018 4,5k

PLK: W Podczelu pod Kołobrzegiem zawiodły rogatki
Zderzenie samochodu i Pendolino w Podczelufot. Michał Świderski, e-kg.pl
Wygląda na to, że kierowcę, który 17 lipca w Kołobrzegu wjechał na tory tuż przed nadjeżdżający pociąg EIP 3800, uratowała natychmiastowa reakcja maszynisty Pendolino, który zauważył niesprawne rogatki i zdążył znacznie zredukować prędkość pojazdu.
Do zdarzenia doszło, ale przy bardzo niewielkiej prędkości pociągu (ok. 20 km/h). – Dzięki właściwemu zachowaniu maszynisty, który zmniejszył prędkość pociągu przed przejazdem kolejowo-drogowym, udało się zminimalizować skutki zdarzenia. Pasażerowie i obsługa pociągu nie zostali poszkodowani – powiedziała Agnieszka Serbeńska, rzecznik prasowy PKP Intercity (więcej o wypadku i wyłączonych z ruchu pociągach Pendolino piszemy tutaj).

– Sygnalizacja przejazdowa w Podczelu przed przejazdem pociągu nie włączyła się – potwierdziło dotąd nieoficjalną informację PKP PLK. – Maszynista dojeżdżając do przejazdu włączył hamowanie i ograniczył prędkość – poinformował Mirosław Siemieniec, rzecznik prasowy zarządcy infrastruktury kolejowej.

– Wiadomo, że sygnalizacja działała przy przejeździe poprzednich pociągów przed godz. 22.00. Obecnie sygnalizacja działa – zamykają się rogatki i świecą czerwone lampy. Wprowadzono jednak zgodnie z procedurami nadzwyczajne sprawdzenie urządzeń i na przejeździe obowiązuje czasowo ograniczenie prędkości pociągów do 20 km/h.Okoliczności wczorajszego zdarzenia bada specjalna komisja. Pod uwagę brany jest m.in. wpływ czynników zewnętrznych, brak zasilania, praca urządzeń, sposób obsługi – wyjaśnia rzecznik PKP PLK.

Na szczęście uszkodzenia pociągu są na tyle niewielkie, że wróci on do ruchu dość szybko.
PARTNERZY DZIAŁUPodziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony