Partnerzy serwisu:

Copma dostarczy PLK pojazd dwudrogowy do inspekcji mostów [aktualizacja]

Jakub Madrjas 18.01.2019 10

Copma dostarczy PLK pojazd dwudrogowy do inspekcji mostów [aktualizacja]
Fot. Copma Polska
PKP PLK po raz trzeci próbuje wybrać dostawcę pojazdu szynowo-drogowego z podnośnikiem koszowym do inspekcji obiektów inżynieryjnych. Tym razem zgłosił się tylko jeden oferent.
Do pierwszego przetargu zorganizowanego na początku roku stanęło dwóch konkurentów. Obie oferty nie spełniały jednak wymagań PLK i zamówienie unieważniono. Podobnie było w ponowionym w połowie roku przetargu: zgłosiły się trzy podmioty, a po trzech miesiącach rozważań PLK odrzuciła wszystkie.

Przed dwoma miesiącami ogłoszono trzecie postępowanie i po przesunięciach w końcu otwarto oferty – a właściwie ofertę, bo wpłynęła tylko jedna. Złożyła ją firma Copma Polska, która nie startowała w poprzednim postępowaniu. Zaoferowała ona pojazd ZDS-6 na bazie Volvo z podnośnikiem własnej produkcji. Oferta opiewa na 5,99 mln złotych brutto i mieści się w kosztorysie wyliczonym na 7,38 mln zł brutto.

Aktualizacja: Oferta zaakceptowana

Po miesiącu od otwarcia ofert, PKP PLK podjęła decyzję o rozstrzygnięciu przetargu. Wygrała firma Copma, której oferta spełniała warunki przetargu. Otrzymała ona 90 punktów, w tym 8 na 12 możliwych za okres gwarancji i 2 na 6 możliwych za wysięg podnośnika w dół. Copma nie zaoferowała przedniego zawieszenia pneumatycznego, za co mogła otrzymać 2 punkty.


Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Przetargi
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony