Partnerzy serwisu:

PLK szukają następcy Pawłowskiego w zarządzie

Martyn Janduła 25.10.2016 239

PLK szukają następcy Pawłowskiego w zarządzie
CzechówFot. Jakub Sus, SM42.pl
Ruszył nabór na wiceprezesa zarządu PKP PLK. Niedawno odwołano z tego stanowiska Andrzeja Pawłowskiego. Pełnił on funkcję dyrektora ds. eksploatacji. Teraz PKP PLK szukają jego następcy. Ogłoszono właśnie wszczęcie postępowania kwalifikacyjnego na stanowisko wiceprezesa zarządu.
Do 9 listopada można składać swoje kandydatury na wiceprezesa w zarządzie PKP Polskich Linii Kolejowych. Ma to związek z wolnym stanowiskiem po Andrzeju Pawłowskim, który do niedawna sprawował tę funkcję jako dyrektor do spraw eksploatacji. 19 października został odwołany ze stanowiska.

PKP PLK szukają osoby, która ma wykształcenie wyższe techniczne. Preferowane jest oczywiście wykształcenie wyższe związane z transportem kolejowym. Kandydat musi posiadać co najmniej 10-letni staż pracy, w tym 5-letnie doświadczenie na stanowisku kierowniczym związanym z eksploatacją i status osoby niekaranej. 

Zgłoszenia należy kierować do Centrali Spółki PKP Polskie Linie Kolejowe przy ul. Targowej w Warszawie. Złożone oferty zostaną otwarte dopiero 17 listopada 2016 r. W kolejnym kroku przewidziano rozmowy kwalifikacyjne z kandydatami, które mają potrwać do 2 grudnia. W toku rozmów rada nadzorcza oceniać będzie przede wszystkim wiedzę w zakresie działalności spółki, a także znajomość zagadnień związanych z zarządzaniem i kierowaniem zespołami pracowników.

Do tej pory stanowisko to piastował Andrzej Pawłowski. Był on ostatnią osobą w zarządzie największych spółek z grupy PKP, która utrzymała stanowisko po zmianie władzy. W zarządzie PKP PLK był też przez cały okres tzw. bankomatów w PKP – członkiem zarządu spółki został bowiem 24 lutego 2011 r., rok przed powołaniem na prezesa PKP Jakuba Karnowskiego. Początkowo w zarządzie był dyrektorem ds. sprzedaży, a od stycznia 2013 roku dyrektorem eksploatacji i wiceprezesem.
PARTNER DZIAŁUPodziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony