Partnerzy serwisu:

Ośmiu chętnych na wykonanie projektu przebudowy linii z Zagórza do Łupkowa [oferty]

Jakub Madrjas, Michał Szymajda 26.06.2019 243

Ośmiu chętnych na wykonanie projektu przebudowy linii z Zagórza do Łupkowa [oferty]
Stacja w Nowym ŁupkowieFot. Michał Szymajda
PKP PLK otworzyła oferty w przetargu na wykonanie dokumentacji projektowej dla rewitalizacji linii 107 na odcinku od Zagórza do Łupkowa.
Wykonanie dokumentacji projektowej „wraz z elementami dokumentacji przedprojektowej” będzie dofinansowane z pieniędzy pochodzących z Regionalnego Programu Operacyjnego dla Podkarpacia. PKP PLK, która zamawia opracowanie, szacuje, że inwestycja będzie kosztować ok. 10.7 mln zł. netto. Wykonawca będzie odpowiedzialny także za późniejszy nadzór nad pracami w terenie.

Kryterium wyboru ofert w tym przetargu jest w 80% cena, w 20% zaś termin realizacji zamówienia. Oferty w tym przetargu poznamy 13 czerwca 2019. Dokumentacja ma być gotowa do sierpnia 2022 roku.

W ramach podkarpackiego RPO dla południowo-wchodniej części województwa planuje się wykonanie jeszcze dwóch innych projektów budowlanych. Zaprojektowana ma być również przebudowa dotąd nie zrewitalizowanych odcinków linii Jasło – Zagórz, a także łącznica kolejowa Jedlicze – Szebnie, która pozwoli na skrócenie czasu przejazdu z Rzeszowa w Bieszczady. Prace projektowe w związku z tym ostatnim zadaniem są już prowadzone.

Całkowita wartość trzech projektów to ponad 32 mln zł, a kwota dofinansowania w ramach RPO to prawie 22 mln złotych. Więcej na ten temat piszemy tutaj.  

Aktualizacja: Zestawienie ofert

Kosztorys PKP PLK wynosi 13,161 mln zł brutto. Do 24 czerwca oferty złożyły: Koltech (9,3 mln zł), IDOM (9,9 mln zł), TPF (14 mln), WYG (10,8 mln), Arcadis i Infra CD (12,9 mln), Voessing i Net Engineering (13,1 mln zł), CE Project Group (9,2 mln zł)  oraz Multiconsult (10,9 mn zł). Czekamy na rozstrzygnięcie postępowania.Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Przetargi
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony