Partnerzy serwisu:

PLK stawia na peronach kolejne infokioski [zdjęcia]

inf. prasowa 22.05.2018 2,4k

PLK stawia na peronach kolejne infokioski [zdjęcia]
Fot. ms, Rynek-Kolejowy.pl
Nowe infokioski już służą podróżnym na peronach m.in. w Zielonej Górze, Jeleniej Górze, Częstochowie Stradomiu, Zawierciu i Warszawie Gdańskiej. Kolejne będą dla podróżnych w Warszawie.
Montaż interaktywnych urządzeń zawierających informacje o rozkładzie jazdy, PKP Polskie Linie Kolejowe planują na modernizowanych liniach. Podróżni coraz częściej będą z nich korzystać na przebudowanych peronach stacji i przystanków. Zaletą nowoczesnych urządzeń jest czytelny rozkład i większy zakres informacji.

– Podstawowym zadaniem infokiosków wielofunkcyjnych jest prezentowanie rozkładów jazdy pociągów (zarówno aktualnych, jak i przyszłych). Podróżny ma możliwość przewijania rozkładu oraz zmiany pliku, który chce przeglądać za pomocą wbudowanych przycisków. Dodatkowo, posiadają one również tryb wyświetlacza informacyjnego – po przełączeniu podróżny może zapoznać się z listą najbliższych przyjazdów i odjazdów pociągów dotyczących stacji, na której się znajduje – informuje biuro prasowe PKP PLK. Urządzenia prezentują informacje o 18 najbliższych odjazdach/przyjazdach.

Korzystanie z infokiosków możliwe jest w dzień i w nocy. Ekrany są odpowiednio podświetlone i przystosowane dla osób słabowidzących. Montowane na peronach urządzenia są przygotowane do pracy w temperaturze od -35 do +55 ⁰C.

Infokioski mogą prezentować planowy rozkład jazdy, najbliższe odjazdy i przyjazdy lub łączyć dwie funkcjonalności. Pełen zakres informacji jest dostępny dzięki urządzeniom na stacjach w Zielonej Górze i Jeleniej Górze.
Nowoczesne urządzenia prezentujące pasażerom najbliższe odjazdy i przyjazdy pociągów zamontowano ostatnio na trasie z Trójmiasta do Warszawy. Na etapie testów działają na stacjach: Nowy Dwór Mazowiecki, Modlin, Legionowo, Nasielsk, Ciechanów, Działdowo, Tczew, Gdańsk Wrzeszcz, Gdańsk Oliwa, Gdynia Orłowo. Podobne infokioski znajdują się m.in. w Iławie, Malborku, Piotrkowie Trybunalskim i na dworcu Poznań Główny. Aktualny rozkład jazdy pociągów jest dostępny dla podróżnych na nowoczesnych urządzeniach w Częstochowie (Stradom), Zawierciu i Warszawie Gdańskiej.

W tym roku PLK planują montaż kolejnych interaktywnych infokiosków na budowanych przystankach na linii obwodowej w Warszawie: Warszawa Wola, Warszawa Młynów, Warszawa Koło oraz w przejściu podziemnym na stacji Zielona Góra.
PARTNERZY DZIAŁUPodziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony