Partnerzy serwisu:

PLK sprawdzi, czy warto elektryfikować odcinek Piła – Kostrzyn

inf. prasowa 29.01.2018 4,2k

PLK sprawdzi, czy warto elektryfikować odcinek Piła – Kostrzyn
Stacja w KrzyżuFot. ms, Rynek-Kolejowy.pl
PKP Polskie Linie Kolejowe podpisały umowę za 5,3 mln zł (netto) na wykonanie dokumentacji przedprojektowej dla linii 18 i 203. Kontrakt obejmuje możliwość elektryfikacji odcinka Piła – Kostrzyn.
PKP Polskie Linie Kolejowe podpisały 29 stycznia 2018 r. z biurem projektowym TPF Sp. z o.o. umowę na opracowanie dokumentacji przedprojektowej dla projektu „Prace na liniach kolejowych 18, 203, na odcinku Bydgoszcz – Piła – Krzyż – Gorzów Wlkp. – Kostrzyn wraz z elektryfikacją odcinka Piła – Kostrzyn”.

Zmiany na 255 kilometrach

Celem studium jest wypracowanie optymalnego wariantu realizacyjnego inwestycji na trasie o długości 255 km. Po realizacji planów zwiększy się i poprawi dostępność transportu kolejowego dla mieszkańców i podmiotów gospodarczych, m.in. przez likwidację ograniczeń prędkości jazdy pociągów i modernizację peronów na stacjach i przystankach.

– PKP Polskie Linie Kolejowe w ramach przygotowania nowych projektów analizują także możliwość elektryfikacji odcinka Piła – Kostrzyn. Projekt uzupełni już realizowane w Krajowym Programie Kolejowym elektryfikacje m.in. trasy Ocice – Rzeszów, Lublin – Stalowa Wola, Ełk – Korsze, Szczecin – granica państwa. Dzięki tym zadaniom poprawia się komunikacja kolejowa w regionach i pomiędzy województwami – mówi Arnold Bresch z zarządu PKP Polskich Linii Kolejowych.

Poprawa bezpieczeństwa i dostępności

Poprawi się również bezpieczeństwo ruchu kolejowego i drogowego poprzez modernizację przejazdów kolejowo – drogowych. Usprawnione będą powiązania komunikacyjne dzięki możliwość skomunikowania z głównymi krajowymi liniami kolejowymi. Realizacja projektu zapewni interoperacyjność kolei i umożliwi niedyskryminujący dostęp do polskiej infrastruktury kolejowej operatorów z innych krajów.

– Realizacja tej inwestycji jest bardzo ważna zarówno dla naszego regionu, ale także dla mieszkańców Wielkopolski i województwa kujawsko–pomorskiego. Elektryfikacja umożliwi ruch pociągów pasażerskich dalekobieżnych z Gorzowa do Poznania, Bydgoszczy czy Gdańska, co stanowi przełom dla możliwości komunikacyjnych województwa i jego gospodarczego rozwoju. Elektryfikacja stwarza też nowe warunki dla połączeń międzynarodowych – mówi Władysław Dajczak, wojewoda lubuski.

Prace wykona biuro projektów TPF Sp. z o.o. Rekomendowane będą warianty do dalszych szczegółowych analiz. Wybór optymalnego wariantu planowany jest w I kwartale 2019 r. Termin zakończenia prac nad studium to II kwartał 2019 r. Wartość studium około 5,3 mln zł netto.
PARTNERZY DZIAŁUPodziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony