Partnerzy serwisu:

PLK: Rozpoczęliśmy płatności dla podwykonawców Astaldi

Jakub Madrjas 03.10.2018 5,5k

PLK: Rozpoczęliśmy płatności dla podwykonawców Astaldi
Fot. jar
PKP Polskie Linie Kolejowe poinformowały, że rozpoczęły pierwsze wypłaty dla podwykonawców firmy Astaldi w Lesznie. Jutro część pieniędzy mają otrzymać podwykonawcy z kontraktu lubelskiego.
Astaldi jednostronnie wypowiedziało PKP PLK umowy na realizację inwestycji kolejowych na linii E59 Poznań – Wrocław oraz linii nr 7 Warszawa – Lublin. – Doszliśmy do wniosku, że nie ma możliwości dokończenia projektów zgodnie z warunkami umowy – mówi Marco Giros, szef Astaldi na Polskę. PLK z kolei nie uznają wygaszenia umowy i wzywają Astaldi do wznowienia prac

Wczoraj "Dziennik Wschodni: doniósł, że podwykonawcy, którzy nie mogą się doczekać zapłaty od włoskiej firmy, grożą blokadą dróg krajowych nr 17 i 19. Dziś z podwykonawcami spotkała się PKP PLK i wojewoda lubelski. Po spotkaniu PKP Polskie Linie Kolejowe poinformowały na konferencji prasowej w siedzibie ministerstwa, że wczoraj zostały już zrealizowane pierwsze wypłaty dla podwykonawców w Lesznie. Kolejne wypłaty, jedna trzecia wszystkich należności, tj. ponad 15 mln zł dla pięciu podwykonawców z kontraktu lubelskiego ma zostać zrealizowana jutro.

Jak podaje Ministerstwo, ustalono, że kolejne spotkanie z podwykonawcami odbędzie się 15 października 2018 r. w Lublinie. Przedstawione zostanie na nim podsumowanie zrealizowanych działań. 
PARTNERZY DZIAŁUPodziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony