Partnerzy serwisu:

PLK rozpisała przetargi na budowę przystanków na linii Katowice – Tychy

inf. pras. PKP PLK 02.08.2022 2,4k

PLK rozpisała przetargi na budowę przystanków na linii Katowice – Tychy
Fot. PKP Polskie Linie Kolejowe SA
PKP PLK ogłosiły przetarg na budowę nowych przystanków Katowice Ochojec, Murcki, Kostuchna i Podlesie Saska. Powstaną przy linii 142 Katowice Ligota – Tychy w ramach państwowego rogramu budowy lub modernizacji przystanków kolejowych na lata 2021-2025. Wartość zadania to ponad 9 mln zł netto.
PKP PLK ogłosiły przetargi na projekt i budowę 4 nowych przystanków w Katowicach w ramach „Rządowego programu budowy lub modernizacji przystanków kolejowych na lata 2021–2025”.

Perony będą jednokrawędziowe, a każdy z nich zostanie wyposażony w wiaty i oświetlenie. Orientację w podróży ułatwią oznakowanie i tablice informacyjne. Z możliwości podróży pociągiem skorzystają pasażerowie, także z ograniczoną możliwością poruszania się. Wygodę poruszania zapewnią pochylnie. Przewidziano też ścieżki naprowadzające z wypukłą fakturą. Wartość inwestycji to ponad 9 mln zł netto. Zadanie jest planowane do realizacji w latach 2022-2023.

Obecnie linia 142 stanowi istotny element kolejowej obwodnicy Górnośląskiego Okręgu Przemysłowego i wykorzystywana jest dla ruchu towarowego. Na czas przebudowy odcinka od Będzina do Katowic Piotrowic linia ta będzie mogła być wykorzystywana także przez pociągi pasażerskie, co zapewni mieszkańcom dojazd do centrum Katowic i Tychów oraz w południowe regiony woj. śląskiego. Ponadto, modernizacja trasy 142 Katowice Ligota – Katowice Murcki – Tychy zaplanowana jest do realizacji w ramach Programu Kolej Plus. Dzięki przebudowie, po ponad 30 latach możliwe będzie uruchomienie stałych połączeń pasażerskich tą linią.

W woj. śląskim projekt przystankowy obejmuje na liście podstawowej 13 lokalizacji. To m.in. Rybnik Niewiadom i Rybnik Niedobczyce, gdzie prowadzone są prace oraz Koniecpol Centrum, gdzie prace rozpoczną się pod koniec bieżącego roku. Do końca 2023 r. powstanie też nowy przystanek Pawłowice Studzionka na linii kolejowej Żory – Chybie.
PARTNERZY DZIAŁUPodziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony