Partnerzy serwisu:

PLK remontują łącznicę do CMK w Idzikowicach

Kasper Fiszer 28.06.2022 3,8k

PLK remontują łącznicę do CMK w Idzikowicach
Stacja Idzikowicefot. Adrian Tync, lic. CC BY-SA 4.0
Jeszcze kilka dni potrwają prace inwestycyjne w rejonie Idzikowic. PKP PLK prowadzą tam roboty na jednej z łącznic wykorzystywanej na co dzień przez pociągi PKP IC. Te kursują aktualnie nieco naokoło – przez Radzice.
Od początku obowiązywania czerwcowej korekty rozkładu jazdy pociągów podróż z kierunku Łodzi do Krakowa trwa nieco dłużej. Pociągi kierowane Centralną Magistralą Kolejową muszą dojeżdżać bowiem na nią nieco naokrężnie. Zamknięta dla ruchu jest łącznica nr 574 umożliwiająca zjazd od strony Łodzi i Koluszek w kierunku Krakowa.

PLK wyłożą 1,5 mln zł z własnego budżetu

– Między 12 a 29 czerwca na odcinku Radzice – Idzikowice wymieniane są słupy sieci trakcyjnej – mówi Karol Jakubowski z Zespołu Prasowego PKP Polskich Linii Kolejowych. Zapewnia, że wszystkie związane z tym utrudnienia zostały uwzględnione w rozkładzie jazdy. Na czas remontu pociągi kierowane są łącznicą nr 573, a więc przez stację Radzice.

– Tam następuje zmiana kierunku jazdy – opisuje przedstawiciel zarządcy infrastruktury. Dodaje on, że 1,5 mln zł na przeprowadzenie remontu pochodzi z budżetu własnego PKP PLK. Roboty wykonuje Przedsiębiorstwo Napraw i Utrzymania Sieci Kolejowej z Krakowa.

Prace ważne dla utrzymania dobrych parametrów w ruchu pasażerskim

– Inwestycja pozwoli na sprawne podróże i przewóz towarów – deklaruje nasz rozmówca. Ruch towarowy na łącznicy jest jednak marginalny, gdyż CMK – wbrew swojemu pierwotnemu przeznaczeniu – jest wykorzystywana jako jeden z podstawowych korytarzy dla pociągów ekspresowych. Łącznica nr 574 ma nieco ponad 4 km długości i stanowi element najszybszego ciągu komunikacyjnego z Łodzi do Krakowa.

Łącznica nr 573 nie jest zaś używana w regularnym ruchu pasażerskim. Do niedawna kursowały tamtędy pociągi służbowe ówczesnych Przewozów Regionalnych do bazy w Idzikowicach.
PARTNERZY DZIAŁUPodziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Inwestycje liniowe
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony