Partnerzy serwisu:

PLK przywróciła ruch na linii do Rybnika po 12 dniach

Jakub Madrjas 29.07.2021 1,7k

PLK przywróciła ruch na linii do Rybnika po 12 dniach
Fot. PKP Polskie Linie Kolejowe SA
Wczoraj (28 lipca) po godz. 20 przywrócono ruch pociągów po naprawie toru na odcinku Czerwionka – Leszczyny.
16 lipca na odcinku Czerwionka – Leszczyny wykoleiły się dwa wagony pociągu pasażerskiego relacji Bohumin – Warszawa Wschodnia. Nikt nie został poszkodowany. Przyczyną zdarzenia był podmyty po bardzo obfitych nocnych deszczach fragment toru. Jak informuje PKP PLK, komisja wciąż wyjaśnia dokładne przyczyny zdarzenia.

Pociągi PKP Intercity zostały skierowane na objazdy. Za pociągi Kolei Śląskich najpierw uruchomiono komunikację zastępczą, a następnie – specjalny rozkład jazdy z komunikacją zastępczą na odcinku Czerwonka - Leszczyny.

PKP PLK od początku uprzedzała, że naprawa może trwać długo. Szacowano, że stanie się to 30 lipca. Ostatecznie udało się to zrobić szybciej – wczoraj po godz. 20 przywrócono ruch pociągów przewoźnika PKP Intercity na linii Katowice – Rybnik, a połączenia Kolei Śląskich – dziś rano.

– Służby techniczne pracowały non-stop, by jak najszybciej naprawić tor i przywrócić ruch kolejowy między Czerwionką a Leszczynami na linii Katowice – Rybnik po wykolejeniu. Konieczna była wymiana kilometra toru, podkładów oraz jednego rozjazdu. Do czasu stabilizacji toru i rozjazdu pociągi będą jeździły z ograniczoną prędkością. Jednocześnie prowadzone będą prace przy odwodnieniu wzdłuż toru, które nie wpłyną na kursowanie pociągów – podkreśla Katarzyna Głowacka z zespołu prasowego PKP PLK. Czekamy na odpowiedzi na pytania, czy odwodnienie linii było utrzymane w sposób prawidłowy.
PARTNERZY DZIAŁUPodziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Rozkład jazdy
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony