Partnerzy serwisu:

PLK przygotowują rewitalizację linii Bielsko-Biała – Kalwaria Zebrzydowska

Łukasz Kuś 17.08.2016 2,6k

PLK przygotowują rewitalizację linii Bielsko-Biała – Kalwaria Zebrzydowska
fot. Winstonbogarde Wikimedia
PKP Polskie Linie Kolejowe przygotowują się do rewitalizacji linii nr 117 Bielsko – Biała – Wadowice – Kalwaria Zebrzydowska. Ogłoszono przetarg na opracowanie dokumentacji przedprojektowej tego przedsięwzięcia.
Rewitalizacja linii nr 117 to projekt finansowany z Regionalnych Programów Operacyjnych województw śląskiego i małopolskiego, przez które przebiega ten szlak. Każdy region sfinansuje odcinek linii położony na swoim terenie.

Linia nr 117 Bielsko-Biała – Kalwaria Zebrzydowska stanowi część szlaku kolejowego łączącego największe miasto Podbeskidzia z Krakowem. Obecnie między Bielskiem-Białą a stolicą Małopolski kursują pociągi Przewozów Regionalnych współfinansowane przez samorządy obu województw.

Obecnie na linii nr 117 maksymalna prędkość wynosi od 40 do 80 km/h. Rewitalizacja pozwoli na poprawę parametrów trasy i skrócenie czasu przejazdu pociągu między Krakowem a Bielskiem-Białą. Również budowa łącznicy w Krakowie Zabłociu, o której piszemy więcej na Rynku Kolejowym tutaj, przyczyni się do poprawy oferty przewozów kolejowych na tej linii.

Rewitalizacja linii kolejowej biegnącej przez Wadowice to nie jedyny projekt finansowany z RPO w regionie Beskidów. Województwo Śląskie zawarło w swoim Regionalnym Programie Operacyjnym projekt rewitalizacji linii kolejowych nr 694/157/190/191 Bronów – Bieniowiec – Skoczów – Goleszów – Cieszyn/Wisła Głębce, o którym piszemy więcej tutaj.
PARTNERZY DZIAŁUPodziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony