Partnerzy serwisu:

PLK: Przygotowaliśmy linię Gubin – Zielona Góra do kursowania osobowych pociągów

inf. pras., oprac. 13.05.2022 5,9k

PLK: Przygotowaliśmy linię Gubin – Zielona Góra do kursowania osobowych pociągów
W czerwcu ponownie będą możliwe podróże pociągiem między Zieloną Górą a przygranicznym Gubinem. Dla pasażerów przygotowane są perony w siedmiu miejscowościach. Na zwiększenie dostępu do kolei PKP Polskie Linie Kolejowe przeznaczyły ponad 1,7 mln zł.
Od 12 czerwca, po 20 latach przerwy, będzie możliwość odbycia podróży pociągiem na odcinek Zielona Góra – Gubin (linia kolejowa nr 358, Zbąszynek – Gubin). Do tej pory trasa była wykorzystywana tylko w ruchu towarowym.

– Zwiększa się dostęp do kolei w województwie lubuskim. Dla podróżnych przygotowane są perony w siedmiu miejscowościach: Nietkowie, Laskach Odrzańskich, Ciemnicach (przystanek Szczawno-Ciemnice), Krośnie Odrzańskim, Wężyskach, Wałowicach i Gubinie. Przystanki mają nową nawierzchnię. Przygotowano wiaty, ławki oraz gabloty z rozkładem jazdy. Bezpieczeństwo po zmroku zapewni jasne oświetlenie. Przy odnowionych peronach są stojaki rowerowe – napisały PKP Polskie Linie Kolejowe w komunikacie. Na przedsięwzięcie przeznaczono ponad 1,7 mln zł. 

Kolejarze apelują o bezpieczeństwo

Na trasie przywracanego połączenia jest 30 przejazdów kolejowo-drogowych. Wszystkie skrzyżowania toru z drogami są odpowiednio zabezpieczone i zapewniają bezpieczeństwo. Zawsze wymagane jest przestrzeganie przepisów ruchu drogowego przez kierowców, rowerzystów i pieszych. Pamiętać należy o zachowaniu szczególnej ostrożności, respektowaniu zatrzymania przed znakiem „stop” lub czerwonym światłem. 

Specjalne pociągi po linii pojechały już 7 maja, a uruchomienie, niestety jedynie weekendowych pociągów, planowane jest od wakacji. Piszemy o tym tutaj.
PARTNERZY DZIAŁUPodziel się ze znajomymi:
Komentarze:
POLREGIO
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony