Partnerzy serwisu:

PLK przebuduje stację Szczecin Gumieńce

Michał Szymajda 14.03.2018 2,2k

PLK przebuduje stację Szczecin Gumieńce
Fot. PKP PLK (zdjęcie ilustracyjne)
PKP PLK rozpisały przetarg na zaprojektowanie i wykonanie robót budowlanych dotyczących przebudowy układu torowego na stacji Szczecin Gumieńce.
Prace zostały zaplanowane w ramach projektu „Prace na liniach kolejowych nr 408 i 409 Szczecin Główny – Granica państwa (Tantow)”. Przebudowa obejmie infrastrukturę w rejonie okręgu nastawczego Gm1. Wartość prac oceniono wstępnie na 12 mln zł netto.

Przedmiotem zamówienia jest zaprojektowanie i wykonanie rozbiórki i przebudowy układu torowego wraz z budową nowej nawierzchni kolejowej. Położone zostanie ponad 2 kilometry nowych torów, a istniejąca nawierzchnia torowa będzie regulowana z oczyszczeniem podsypki i stabilizacją torów włącznie. Zniknie peron zlokalizowany przy torze nr 5. Na stacji pojawią się nowe rozjazdy i mają być one – co ważne – ułożone w blokach. Pojawi się nowe odwonienie. Zabudowane zostaną nowe słupy trakcyjne, na których rozwieszona zostanie nowa sieć trakcyjna.

W zakresie srk – pojawią się nowe sygnalizatory świetlne i wskaźniki, będą nowe napędy zwrotnicowe oraz liczniki osi dla stwierdzania zajętości toru. Pojawią się nowe urządzenia shp.

Otwarcie ofert zaplanowano na 20 kwietnia. Po wyborze wykonawcy będzie on miał czas do 4 grudnia, by zakończyć zaplanowane przez PLK roboty.
PARTNERZY DZIAŁUPodziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony