Partnerzy serwisu:

PLK przebuduje stację Dwikozy na linii 25. W przetargu są liczne opcje

Michał Szymajda 06.10.2021 2,7k

PLK przebuduje stację Dwikozy na linii 25. W przetargu są liczne opcje
Stacja DwikozyFot. PKP Polskie Linie Kolejowe SA
PKP PLK rozpisała spory przetarg na wykonanie projektu i robót budowlanych na linii kolejowej nr 25 na odcinku od 193,560 do 242,400 kilometra linii. Zmiany obejmą urządzenia sterowania ruchem kolejowym i zasilania trakcyjnego.
Zadanie będzie elementem projektu „Prace na linii kolejowej nr 25 na odcinku Skarżysko Kamienna – Sandomierz” realizowanego w ramach Programu Operacyjnego Polska Wschodnia 2014 – 2020.

W zakresie podstawowym prace obejmą stację Dwikozy a na niej wymianę torów, rozbiórkę i budowę obiektu inżynieryjnego w km 229,677, przebudowę sieci trakcyjnej, peronu wyspowego, rozbiórkę i budowę budynku nastawni dysponującej i rozbiórkę budynku nastawni wykonawczej. Przebudowane będą dwa przejazdy kolejowo drogowe, zabudowana nowa półsamoczynna blokada liniowej na odcinku Jakubowice – Dwikozy.

W ramach prawa opcji PKP PLK zaplanowała przebudowę trzech przepustów i mostu od kilometra 199,228 do 200,309 linii i wymianę obu torów na tym odcinku. Podwyższone miałyby być nasypy, wzmocnione grunty słabonośne, zawieszona nowa sieć trakcyjna. Inne prawo opcji mówi o pracach w rejonie mostu nad Trześniówką w 238 kilometrze linii.

Podstawowym warunkiem udzielenia zamówienia będzie cena oferty. Można je składać do 29 listopada 2021. Więcej informacji na temat prac prowadzonych na linii 25 można znaleźć tutaj.
PARTNERZY DZIAŁUPodziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony