Partnerzy serwisu:

PLK zamówią nowe wiaty

Martyn Janduła 03.10.2016 246

PLK zamówią nowe wiaty
fot. MJ
We Wrocławiu i w Opolu ruszają przetargi PKP PLK dotyczące wiat i oznakowania stałego. Kolejarze zaplanowali w woj. dolnośląskim 13 nowych wiat, z kolei w opolskim nową nawierzchnię brukową oraz tablice m.in. z nazwami stacji. W obu przypadkach jedynym kryterium oceny ofert będzie cena.
Kolejarze rozpisali dzisiaj przetarg na zakup i montaż wiat peronowych wraz z robotami towarzyszącymi na stacjach i przystankach osobowych. Część nowych konstrukcji ma głównie zastąpić dotychczasowe. Tak będzie w takich miejscach jak Grabowo Wielkie, Jelcz-Laskowice, Wrocław Kuźniki czy Lasów. Z kolei na stacjach Wrocław Zachodni, Rokitki, Miłkowice i Jezierzany zaplanowano postawienie po raz pierwszy wiaty wraz z położeniem pod nią kostki brukowej. Ogółem zaplanowano 13 wiat.

Wykonawca, który wygra przetarg będzie musiał zrealizować zadanie do 15 grudnia tego roku. Dodatkowo musi udzielić 36-miesięcznej gwarancji jakości na wykonany przedmiot zamówienia od daty podpisania protokołu odbioru końcowego. Oferty można składać do 17 października. Jedynym kryterium wyboru jest cena.

Wiaty mają być w technologii szkieletowej. Konstrukcja wykonana ma być z zamkniętych profili stalowych o zaokrąglonych krawędziach, ocynkowanych i malowanych proszkowo na kolor szary. Wiata wyposażona będzie w płaskie pokrycie dachowe, z kolei wypełnienie ścian bocznych zaplanowano ze szkła.

Natomiast w Opolu PKP PLK wystartowało z przetargiem na dostawę i montaż elementów oznakowania stałego oraz demontaż istniejących elementów dla Opola, Kluczborka i Nysy. W zamówieniu znalazły się tablice o obiektach i usługach znajdujących się na terenie stacji, o obiektach i usługach zewnętrznych, znajdujących się poza terenem stacji, tablice z nazwą stacji, kierunkowe oraz z numerem peronu i torów.

Otwarcie kopert nastąpi 10 października. Zwycięzca będzie miał 7 dni na zaprojektowanie oznakowania i przekazanie go zamawiającemu do oceny. Wykonanie zamówienia ustalono do 20 grudnia tego roku. Cena stanowi jedyny parametr oceny ofert.

To nie jedyne przetargi PKP PLK na wyposażenie peronów. W sierpniu kolejarze złożyli zamówienie na montaż 26 nowych wiat na stacjach i przystankach w 4 województwach na łączną kwotę ponad 760 tys. zł.
PARTNERZY DZIAŁUPodziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony