Partnerzy serwisu:

PLK poprawia kolejowy dojazd do elektrociepłowni w Elblągu

inf. pras. PKP PLK 03.11.2022 2,1k

arrow
arrow
PLK poprawia kolejowy dojazd do elektrociepłowni w Elblągu
Fot. PKP Polskie Linie Kolejowe SA
PLK poprawia kolejowy dojazd do elektrociepłowni w Elblągu
PLK poprawia kolejowy dojazd do elektrociepłowni w Elblągu
PLK poprawia kolejowy dojazd do elektrociepłowni w Elblągu
Sprawniejszy przewóz węgla koleją do elektrociepłowni w Elblągu zapewnią prace za 3,5 mln zł na odcinku Elbląg Zdrój – Tropy. PKP Polskie Linie Kolejowe finansują z budżetu własnego wymianę toru i poprawę jezdni na 2 przejazdach kolejowo-drogowych. Prace zakończą się jeszcze w listopadzie. 
Dzięki inwestycji PKP Polskich Linii Kolejowych pociągi dowiozą węgiel do elektrociepłowni. Prace na 2,5 km odcinku między Elblągiem Zdrój a Tropami na linii Elbląg – Braniewo rozpoczęły w październiku.

Specjalne maszyny pracują przy wymianie toru. Układane są nowe podkłady i szyny. Oczyszczana i uzupełniana jest podsypka z tłucznia. Prowadzona jest regulacja toru. Na dwóch przejazdach i drogach dojazdowych na odcinku między Elblągiem Zdrój a Tropami, tj. na ul. Nizinnej, ul. Żuławskiej wymieniana jest nawierzchnia. Będzie płynny przejazd na drugą stronę toru, co przełoży się na wyższy poziom bezpieczeństwa. Prace wykonywane w obrębie przejazdów kolejowo-drogowych wymagają wprowadzenia zmian w komunikacji. Z zarządcami dróg z wyprzedzeniem ustalane są objazdy.

Wykonawcą robót jest PPMT z Gdańska. Inwestycja o wartości ok. 3,5 mln zł, realizowana jest ze środków własnych PLK . Prace planowane są do połowy listopada 2022 roku. Prowadzone są w sposób umożliwiający nieprzerwany dojazd składów do elektrociepłowni.

- Kolej sprawdza się jako sprawny i ekologiczny środek transportu. Jeden wagon o ładowności 55 ton to dwa-trzy samochody ciężarowe mniej na drogach - pisze biuro prasowe PKP PLK.

W planach PLK są kolejne prace na linii 254 między Elblągiem Zdrój a Tropami, które przełożą się na poprawę kolejowego dostępu do elektrociepłowni w Elblągu. Na lata 2022-2023 przewidziano roboty na moście kolejowym nad rzeką Elbląg. Za ok. 12 mln zł naprawione będą uszkodzone elementy stalowej konstrukcji oraz przyczółków i filarów. Poprawi się płynność jazdy pociągów towarowych. Zabezpieczenie konstrukcji przed korozją pozytywnie wpłynie na wygląd obiektu.
PARTNERZY DZIAŁUPodziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony