Partnerzy serwisu:

PLK poprawi warunki korzystania z 15 stacji i przystanków w trzech województwach

inf. pras., oprac. ms 23.01.2020 3,6k

PLK poprawi warunki korzystania z 15 stacji i przystanków w trzech województwach
Dwupoziomowa, unikalna stacja Kępnofot. Lichen99 CC BY-SA 3.0 pl
Budowa nowych wiat, oznakowania oraz udogodnień dla osób o ograniczonych możliwościach poruszania się na 15 stacjach i przystankach – to m.in. jest przedmiotem umowy za blisko 100 mln zł zawartej przez PKP PLK z firmą Infrakol. Najbardziej zyskają pasażerowie w Kępnie.
W ramach umowy Infrakol poprawi standard obsługi na 22 peronach na 15 stacjach i przystankach Miejsca odprawy podróżnych dostosowane zostaną w pełni do potrzeb podróżnych z ograniczoną możliwością poruszania się. Przebudowie ulegną perony w województwie wielkopolskim w Łęce Opatowskiej, Kępnie, Domaninie, Słupi, w Solcu Wielkopolskim i Pierzchnie na linii kolejowej Kluczbork – Poznań Główny. W województwie kujawsko-pomorskim zmianie ulegną stacje i przystanki w lokalizacjach: Gniewkowo, Papowo Toruńskie, Suchatówka, Turzno, Kamionki Jezioro, Rychnowo Wielkie, Zieleń i Książki, pomiędzy Inowrocławiem a Jabłonowem Pomorskim. W województwie łódzkim przebudowany zostanie przystanek Wolbórka, leżący na linii kolejowej z Warszawy do Katowic.

W ramach projektu zostaną zamontowane windy w obrębie dwupoziomowej stacji Kępno. Połączą one dolne perony nr 1 i nr 2 z górnymi nr 3 i nr 4. W pozostałych lokalizacjach dla osób o ograniczonej możliwości poruszania się pojawią się pochylnie. Trasy dojść zostaną czytelnie oznakowane, na poręczach zaś przewidziano informacje w alfabecie Braille’a.

Perony będą wyposażone w nowe wiaty oraz tablice informacyjne i czytelne oznakowanie. Zwiększy się bezpieczeństwo podróżnych przechodzących między peronami dzięki zamontowanym rogatkom lub wygrodzeniom.

W poprzednich etapach w ramach projektu „Poprawa stanu technicznego infrastruktury obsługi podróżnych (w tym dostosowanie do wymagań TSI PRM)” ponad 330 mln zł przeznaczono na przebudowę i dostosowywane do potrzeb osób z ograniczoną możliwością poruszania się stacji: Szczecin Główny, Gdańsk Główny, Rzeszów Główny. Podróżni korzystają z nowych peronów, wind i schodów ruchomych w Szczecinie i Gdańsku. Zbudowano nowy przystanek Rzeszów Zachodni.

Umowę na przebudowę podpisano 23 stycznia. Jest warta dokładnie 94,7 mln zł. netto. Przedsięwzięcie figuruje pod nazwą „Opracowanie dokumentacji projektowej i wykonanie robót budowlanych w ramach projektu numer POIiŚ 5.1-19.4 pn. „Poprawa stanu technicznego infrastruktury obsługi podróżnych (w tym dostosowanie do wymagań TSI PRM), Etap IV. Realizacja prac zaplanowana jest do końca 2022 roku.
PARTNERZY DZIAŁU



Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony